Opis gry Fortnite

0
174
Rate this post

Wyobraź sobie że jesteś współczesnym Robinsonem Crusoe uzbrojonym w karabin maszynowy i miecz samurajski w świecie ogarniętym przez tajemniczą Burzę, z której wyłaniają się hordy potworów chcących cię zabić.

 

Jak przystało na prawdziwego rozbitka musisz wybudować sobie schronienie które zapewni ci przetrwanie w tym nieprzyjaznym świecie. Tak więc łap do ręki łom, młotek i wszystko co ci się przy okazji nawinie i bierz się do roboty.

Fortnite to połączenie strzelanki z widokiem w trzeciej osobie z elementami budowania własnych konstrukcji i dużym naciskiem położonym na współpracę pomiędzy graczami. Ty i twoi znajomi będziecie prowadzić grupę bohaterów, którzy będą starali się odzyskać i odbudować okolicę opanowaną przez tajemniczą Burzę i przywołane przez nią stada potworów. Zbierz więc grupę znajomych i przeczesuj otoczenie w poszukiwaniu narzędzi, broni i różnych materiałów, które wykorzystasz do wybudowanie swojego bezpiecznego schronienia.

Przeżycie w tym świecie będzie wymagało od ciebie wiele kreatywności. Sam będziesz musiał odkryć, które elementy przydadzą ci się do budowy fortecy, a z czego będziesz mógł zmontować nową broń czy pułapkę. W pełnej akcji grze Fortnite duży nacisk położony jest na współpracę między graczami. Wspólnymi siłami łatwiej wybudować potężną fortecę, lub połączyć kilka małych schronień w skuteczny system ochrony. Oprócz obrony, będziesz też musiał przejść do ofensywy, zabudowując pojawiające się w okolicy tajemnicze bramy, które przywołują Burzę. Tylko w ten sposób, kawałek po kawałku, jesteś w stanie odzyskać swoją okolicę z jej objęć.

Gra posiada przyjazną dla oka oprawę graficzną i intuicyjny system szybkiego wznoszenia budowli, który pozwala tworzyć i naprawiać skomplikowane konstrukcje nawet w sercu walki. Dynamiczna rozgrywka, odkrywanie otaczającego świata i możliwość ingerowania w jego wygląd zapewnią ci wiele godzin wciągającej rozrywki. A możliwość budowania odjechanej fortecy, ograniczona jedynie twoją wyobraźnią, przypomni ci czasy, gdy jeszcze jako dzieciak bawiłeś się ze znajomymi z podwórka w budowanie bazy.