Opis gry Akaneiro: Demon Hunters

0
160
Rate this post

A gdyby tak dziewczynka, znana jako Czerwony Kapturek, pracowałaby dla pogromców duchów zamiast dostarczać koszyczki po babciach w lesie…

 

W roku 2000 American McGee publikując grę Alice przedstawił własną interpretację przygód dziewczynki z opowieści Lewisa Carrolla. Za pomocą wiernych fanów i platformy crowdfundowej kickstarter udało mu się sfinansować kolejną ciekawą interpretację klasycznej postaci. Wybór padł na bohaterkę znaną z europejskich bajek, Czerwonego Kapturka. Jednak tym razem dziewczynka nie przemierza mrocznych lasów środkowej Europy lecz zawiedzoną wyspę w Japonii. Brzmi trochę zakręcono? Nie ma się czego obawiać, ponieważ gra oferuje dużo więcej niż po prostu dziewczynkę w makijażu teatru kabuki.

Gra Akaneiro: Demon Hunters przypomina oczywiście takie tytuły jak Diablo lub Torchlight. Akaneiro jest nieskomplikowanym RPG typu hack‘n’slay, osadzonym w tajemniczych klimatach japońskiej folklory. Jako członek zakonu łowców demonów musisz zadbać o równowagę między światem żywych i umarłych. Równowaga ta została zakłócona i odtąd pozwala demonom grasować po wyspie. Twoje zadanie polega więc na nieuszkodliwieniu owych demonów. Każdy zabity demon pozostawia cenne kryształki karma za pomocą których możesz kupić lepszy ekwipunek lub nowe specjalne umiejętności bojowe. Czeka na was duży arsenał tradycjonalnej broni japońskiej, która pozwoli wam przerobić niejednego demona na piekielnie dobre sushi! A że o demonach już mowa, w Akaneiro nie stawiasz czoła wilkom w przebraniu babci tylko różnym rodzajom japońskich demonów Oni.

Oprawa wizualna Akaneiro jest bardzo pasująca i wraz z muzyką udanie transportuje mroczno mistyczny klimat, który szybko pozwoli grze absorbować całą twoją uwagę. Grafika jest indywidualna i obdarzona dobrym kompromisem pomiędzy komiksową linią dalekiego wschodu a naszą zachodnią. Ponadto gra korzysta z charakterystycznego trybu cel shading, który też ma swój własny urok.