Opis gry Path of Exile

0
209
Rate this post

Wraeclast jest ponurym światem fantasy. Mieści on między innymi cały kontynent, będący miejscem wygnania. A że wygnanie nie jest sprawą zabawną przekonasz się dosyć szybko. Wszystko wygląda tutaj ponuro i jakoś niepokojąco.

 

Gra Path of Exile została wydana przez małą i niezależną kuźnie gier z Nowej Zelandii i jest typową grą RPG typu hack‘n‘slay. Tym razem nie wcielasz się jednak w rycerza o złotej zbroi, lecz jednego z wygnańców, którzy zostali skazani na te nieprzyjemne miejsce. Gra oferuje – summa summarum – sześć klas postaci, do wyboru masz w tym takich osobników jak barbarzyńca, rębajło czy templariusz. To właśnie jednym z nich ruszasz w poszukiwaniu przygód w tym mrocznym miejscu. Jak mówią sami panowie z Grinding Gear Games, pragnęli stworzyć taki RPG, jak te z którymi sami dorastali. Więc na próżno będziesz tu szukał wesołych skrzatów tańczących w okół barwnej tęczy lub rozbawione jednorożce skaczące po lśniących polankach. Miejsce w którym się znalazłeś jest zamieszkane przez koszmarne kreatury, które nieustannie czychają na ciebie gdzieś w ciemności.

Podobieństwo do takich klasyków jak Diablo 1 lub 2 od razu rzuca się w oko i nie jeden starszy gracz, który spędził kilka wieczorów grając w Diablo 1 powinnien być tym zachwycony. Podobnie jak we wspomnianym klasyku, potyczki są porządkiem dziennym. Nie da się przeoczyć, że walka prowadzona jest ostrą bronią a nie poduszką pluszową. Krew się leje i to nie skromnie. Path of Exile imponuje drzewkiem umiejętności. Naprawdę jest tu mnóstwo możliwości doskillowania bohatera na maxa. Jest tu aż tyle możliwości, że mowa powinna być o ogromnym drzewie umiejętności a nie o skromnym drzewku. Ponadto twój bohater zyskuje nowe, dodatkowe umiejętności za pomocą magicznych klejnotów, które zostają przyczepione do wybranych przedmiotów twojego inwentarza.

A na koniec coś, co powinno zachwycić każdego gracza: wszystkie mapy w grze są generowane przypadkowo. Nigdy nie wylądujesz dwa razy w tych samych podziemiach! Gra jest free-2-play, jednak musisz najpierw pobrać clienta do gry.