Gdzie cikwiaty

0
421
Rate this post

Zespół pod tą zniekształconą nazwą powstał w Koszalinie w 1991 roku założony przez Jacka Zarzyckiego; na początku skład często się zmieniał aż w końcu w 1992 roku się wyklarował i zespół oprócz Zarzyckiego tworzyli: Paweł Pakaszewski, Krzysztof Kropisz i Tomasz Szeląg. Zespół GDZIE CIKWIATY inspirował siew swojej twórczości dorobkiem gigantów grunge?u i ciężkiego rocka z początku lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. W 1993 roku zakwalifikował się do finału festiwalu Marlboro Rock ? In, koncertował w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy a w następnym roku grupa została laureatem Marlboro Rock ? In. Zwycięstwo to skutkowało podpisaniem kontraktu na nagranie płyty z firmą Izabelin Studio.
Na jesieni 1994 roku ukazał się debiutancka płyta zatytułowana po prostu GDZIE CIKWIATY. Pod względem muzycznym nie był to najlepszy album (nie bardzo korzystnie brzmiało połączenie brzmienia grunge z wzorami przypominającymi twórczość Black Sabbath i Led Zeppelin.
Dyskografia:
1. GDZIE CIKWIATY
2. BLISKO.

Poprzedni artykułDwa drzewa
Następny artykułBrygada kryzys
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.