Hegira

0
199
Rate this post

Hegira to symulacja życia na innej planecie tuż po jej kolonizacji. Naszym głównym celem będzie odbudowa ludzkiej nacji i powrót na Ziemię, co może nie być takie proste, ponieważ będziemy musieli stawić czoło innym graczom, lub też inicjować ataki – bo jak wiadomo najlepszą obroną jest atak.

Pierwszą rzeczą jaka rzuca się w oczy już podczas rejestracji w grze jest niestety niedopracowania. Czyżby studio i-play24 zaliczyło falstart? Niestety z tego powodu już na początku tytuł odrzuca, jednak przyjrzyjmy się bliżej, może będzie lepiej.

Naszym głównym celem w Hegirze jest rozbudowa różnych budynków, fabryk i systemu obronnego. Od początku pomoże nam w tym samouczek, który jest na tyle upierdliwy, że nie da się go nawet wyłączyć (albo ja nie znalazłem takiej opcji). Poruszanie się po całym interfejsie jest nieintuicyjne, ciężko odnaleźć nawet podstawowe opcje, które podpowiada nam tutorial. Grafika też stoi na niskim poziomie i sprawia wrażenie, jakby była robiona na kolanie. Podobnie jak w niedawno opisywanym Empire Craft, kolejne budynki odblokowują się dopiero po wybudowaniu kilku innych – tutaj jest to niestety wielki minus, ponieważ wygląda to tak, jakby gra polegała jedynie na tym.

Sterowanie odbywa się wyłącznie za pomocą myszy i polega głównie na wciskaniu kilku przycisków, co niestety nie jest zbyt porywające. Aby zalogować się na forum, musimy zakładać kolejne konta, ponieważ bazy danych nie są ze sobą połączone – ja sobie podarowałem tej przyjemności. Hegira jest jak widać pierwszą grą na przeglądarkę, którą z całym przekonaniem mogę każdemu odradzić. Ciężko jest się w niej doszukać elementów, które mogłyby się podobać. Nie spełnia praktycznie żadnych oczekiwań jakich można by się spodziewać po produkcji z 21 wieku.

Plusy gry:

  • brak

Minusy gry:

  • ta gra naprawdę istnieje

Adres gry: http://hegira.com.pl

Poprzedni artykułFast & Furious
Następny artykułHellBlades
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.