Opis gry AD400

0
192
Rate this post

Nie odrazu Rzym zbudowano! Słysząc te stare przysłowie możesz się szybko domyśleć, że kierowanie losem całego imperium to sprawa nie łatwa.

 

Akcja gry AD400 rozgrywa się w piątym stuleciu, okresie wielkich przełomów. Inwazja Hunów doprowadziła do ogromnych zmian zarówno demograficznych jak i politycznych. W grze strategicznej wydawcy Mellongames przejmujesz władzę nad jedną z trzech potężnych frakcji i dopomagasz jej w konsolidacji władzy.

Do wyboru masz Hunów, Cesarstwo Bizantyjskie i Cesarstwo Rzymskie. Każda frakcja ma swój własny unikatowy styl, który odzwierciedla się przedewszystkim w architekturze i jednostkach wojskowych. A jak już o wojsku mowa, gra oferuję trzy różne tryby prowadzenia wojny, w tym ręczny, automatyczny i ostatecznie tryb offline. Dodatkowe opcje dla doświadczonych graczy pozwolą tobie na wyciśnięcie maksymalnej efektywności z turowego systemu walki i twoich własnych wojsk. Wojsko jest kluczowym elementem w konsolidacji już wyżej poruszonej władzy. Z każdą wygraną bitwą rośnie doświadczenie twoich jednostek co również poprawia ich skuteczność w przyszłych bitwach. Dodatkowo wojsko może być wspierane przez dzielnych bohaterów, co umożliwia tobie różne kombinacje.

Chociaż wojna jest głównym wątkiem AD400, gra nie polega jedynie na tym. Zanim postanowisz inicjować ekspansję terytorialną musisz najpierw udowodnić że jesteś dobrym ekonomem i sprawnym architektem. Musisz sprytnie zarządzać zasobami i przekształcić początkowo drobne osady w prawdziwe metropolie. Miasta tętniące życiem są źródłem stałych dochodów, które tobie będą potrzebne aby ustawić silną armię. Bierz się do roboty: Podbij lub zostań podbity!