Freedom Resist

0
149
Rate this post

Akcja gry Freedom Resist rozgrywa się w roku 3000. Do tego czasu rasa ludzka prawie całkowicie wyginęła, pozostały jedynie niewielkie społeczności, które przetrwały i były w stanie walczyć z najeźdźcami. Pewnego dnia połączyły się one i stworzyły jedną armię zwaną Armią Wyzwolenia. Próbują oni walczyć  przy użyciu najnowszych technologii i najlepszych broni z obcymi, chcąc uratować Ziemię i uwolnić ją spod okupacji.

Pierwszym etapem jest oczywiście rejestracja, po której na naszym ekranie ukaże się aktualny stan naszej postaci. Można tam odczytać wiele ważnych informacji, a także znaleźć link, dzięki któremu możemy zdobyć walutę premium (gdy inni gracze zarejestrują się z niego). Warto zadbać o to, aby osoby, które w ten sposób dołączą do gry pozostały w niej jak najdłużej, ponieważ będziemy otrzymywać dodatkowe bonusy w postaci platyny, czy kredytów, jeśli osiągną oni wyższe poziomy.

W Freedom Resist do walki możemy stanąć przeciwko innym ludziom, ale także przeciw obcym – rasę możemy wybrać podczas rejestracji i nie da się jej już później zmienić. Dostępne są tutaj setki różnych przedmiotów, broni, czy tarcz, które podnoszą nasze zdolności podczas walki. Dodatkowo broń możemy wzmacniać specjalnymi modułami materii. Ponieważ mieszkamy na własnym statku/bazie także jego możemy modernizować, po ciężkiej walce pozwoli nam to szybciej wrócić do zdrowia. Nasza postać powinna się rozwijać, co możemy robić po osiąganiu wyższych poziomów i zdobyciu doświadczenia. Oprócz walki z innymi graczami możemy też zawierać z nimi sojusze, co pozwoli na łatwiejszą obronę w razie niebezpieczeństwa. Dostępnych jest wiele misji, dzięki którym raczej nie będziemy się nudzić.

Co do wykonania gry, jest ona już nieco przestarzała, ale nie można wymagać zbyt wiele od tytułu wydanego w 2008 roku, czyli wtedy, gdy gry browserowe były jeszcze w powijakach. Nawigacja mogłaby być trochę bardziej intuicyjna, niektóre elementy wtapiają się w tło i dopóki na nie nie najedziemy kursorem ciężko by było powiedzieć, czy jest to cokolwiek związanego z rozgrywką.

Freedom Resist jest ciekawą propozycją dla fanów tytułów Science fiction, czy filmów oraz gier z serii Alien vs Predator. Ci którzy nie oczekują fajerwerków graficznych, czy wizualnych, a raczej oczekują specyficznego klimatu powinni odnaleźć tutaj coś dla siebie. Liczba graczy nie jest  tutaj powalająca, ponieważ czasy chwały tej gry już dawno minęły, ale nie jest też tragicznie.

Plusy gry:

  • Ciekawy klimat

Minusy gry:

  • Trochę stara, przez co rozwiązania i grafika nie powalają
  • Niewielu graczy

Adres gry: www.freedomresist.pl

Adres forum: www.board.freedomresist.pl

Poprzedni artykułGang i Mafia
Następny artykułFree Aqua Zoo
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.