Modelarska recenzja – Ksenomorfy od Prodos Games

0
688
Rate this post

Ostatnio prezentowane modele żołnierzy korporacyjnych muszą mieć odpowiedniego oponenta- czas więc na figurki pasożytniczej rasy kosmitów.

 

OPAKOWANIE

Modele zapakowane są w woreczki strunowe umieszczone całkiem dużym kartonowym pudełku. Niestety w ich przypadku wyszła słabość prodosowych kartoników– brak odpowiedniego wypełnienia w postaci gąbki powoduje ruch modeli, co zaowocowało pęknięciem jednego z delikatnych ogonów.

Jak widać na zdjęciu, opis pudełka nie zgadza się z jego zawartością – w moim zestawie znajdowało się sześć, a nie pięć modeli i aż 8 ogonków do nich. O ile pierwsze to zapewne pomyłka w pakowaniu, to drugie wskazuje chyba na świadomość producenta co do możliwego uszkodzenia ogonów. Podstawek zgodnie z opisem umieszczono 5, do tego taką samą liczbę żetonów oraz karty do gry.

SKŁADANIE

Modele są trzyczęściowe – składają się z głowy, ciała oraz ogona. Niestety tym razem elementy nie były tak dobrze spasowane jak w przypadku komandosów. Jednak nie oznacza to większych problemów – łatwo je przygotować i złożyć. Przed tym należy za pomocą ciepłej wody zmodyfikować odgięcie ogonów – ich oryginalna forma jest niepraktyczna.

Jakość rzeźb też nie jest zła, a wręcz przeciwnie –  wszelkie linie od formy są delikatne i łatwe do usunięcia, a żywica łatwo poddaje się obróbce. Nadlewy umieszczone zostały w miejscach łatwych do usunięcia i pozbawionych detali jak tył głowy czy płaska część szyi.

ESTETYKA

Rzeźby są rewelacyjne w kwestii detali, prezentując postawne istoty znane z klasycznej już serii filmów łączących horror z sci-fi. Ten typ to tzw. infant warrors – czyli wizja potworów z pierwszego i w mej opinii najlepszego filmu. Moim jedynym zastrzeżeniem są dość statyczne pozy większości z nich – mało „obco” stoją. Jak widać na zdjęciu, dominują nad innymi modelami w skalii 28 mm, będąc nawet do połowy wyższe od figurek ludzi.

PODSUMOWANIE

Figurki obcych są doskonałym produktem nie tylko dla graczy gry od Prodos Games, ale dla wszystkich fanów uniwersum i klasycznego już filmu. Pewnym mankamentem jest możliwość uszkodzenia jednego z elementów – radzę pudełko otwierać przy zakupie, jeśli mamy taką możliwość i sprawdzić stan części.