Dark Orbit

0
210
5/5 - (1 vote)

Dark Orbit to przeglądarkowa produkcja niemieckiego studia Bigpoint. Tytuł został wydany pod koniec 2006 roku. Do rozpoczęcia przygody potrzebna jest jedynie przeglądarka internetowa, a sterowanie odbywa się za pomocą myszy i klawiatury. Z powodu całkiem rozbudowanej i opracowanej oprawy graficznej Dark Orbit może mieć problemy z płynnością na słabszych konfiguracjach sprzętowych. Gra jest darmowa, jednak istnieje możliwość zakupu pewnych ułatwień i ulepszeń za prawdziwe pieniądze. Jak się później okazało, taki system był strzałem w dziesiątkę dla twórców – jakiś czas temu, gdy studio zdecydowało się udostępnić przez krótki czas pewien unikalny przedmiot za zaporową – wydawałoby się – cenę 1000 euro, znalazło się tylu chętnych, że cała operacja przyniosła firmie zysk dwóch milionów euro.

Dark Orbit można zaklasyfikować jako kosmiczną grę akcji, wykorzystującą kilka rozwiązań znanych z produkcji RPG. Akcja rozgrywa się w czasach, gdy ludzkość opracowała zaawansowane technologie pozwalające na efektywny podbój kosmosu. Gracz przejmuje kontrolę nad statkiem (10 rodzajów), wybiera jedną z trzech dostępnych w grze frakcji i wykonuje zadania. W miarę postępów w grze zdobywa się punkty doświadczenia i fundusze potrzebne do modyfikacji wehikułu. Same zadania polegają w przeważającym stopniu na strzelaniu do napotykanych kosmicznych obiektów. Rozgrywka nie jest skomplikowana, a do opanowania mechaniki nie potrzeba dużo czasu.

Duży nacisk położono na interakcje między graczami – istnieje opcja dołączenia do już istniejącej lub założenia własnej gildii.

Źródło: https://www.mmorpg.net.pl/pytania-od-czytelnikow/jak-oceniasz-rozwoj-gier-indie-w-porownaniu-do-duzych-produkcji/