PonyRama

0
143
Rate this post

Ponyrama jest świetną grą od bigpointu dla wszystkich fanów koni i innych zwierząt. Będziemy mogli tu prowadzić własną stadninę koni, którą należy wciąż rozbudowywać, dokupywać nowe kuce i dbać o to, aby niczego im nie brakowało. Wszystko jak na grę tej marki przystało w bajecznej grafice 3D oraz świetną muzyką, która leci w tle. Wśród symulacji farmerskich ten tytuł zasługuje na naprawdę spore wyróżnienie, bo sprawia niesamowicie dobre wrażenie już od pierwszych minut gry.

Początkowo, podobnie jak w Farmeramie, czy Zoomumbie mamy do dyspozycji niemal pusty plac z Magazynem, po którym beztrosko porusza się jeden z naszych koni. Naszym zadaniem jest wybudowanie miejsca, gdzie podopieczni będą mogli schronić się przed złą pogodą i odpocząć, czyli po prostu stajni, a także myjki i z czasem kilku miejsc, gdzie nasze kuce nauczą się czegoś nowego i będą miały nieco rozrywki. W sklepie oprócz budynków znajdziemy inne kuce, które będziemy odblokowywali wraz ze zdobywaniem wyższych poziomów. Nie zabraknie tam także działu z pożywieniem oraz ozdobami do naszego wybiegu.

Dodatkową rzeczą są pomocnicy, którzy dostępni są dla graczy posiadających konto premium (a właściwie złote marchewki, bo jako takie konto premium nie istnieje). Będzie to szczególnie przydatne, gdy nasza stadnina będzie już nieco rozbudowana, a my nie będziemy mieli czasu przebywać pół dnia przy komputerze, aby zadbać o to, aby konie miały co jeść i pić oraz o ich pielęgnację. Wyręczą nas w tym pomocnicy Anielka, Stajenny i Klara.

Sama gra opiera się tak jak wspomnieliśmy na początku na rozbudowie stadniny, więc jeżeli ktoś jest fanem innych tytułów z nazwą Rama w nazwie to i to powinno mu się spodobać. Ze względu na naprawdę dużo zabawnych i przyjemnych elementów w grze szczególnie polecam ją nieco młodszym. Niepowtarzalnego charakteru nadaje temu wszystkiemu wręcz niesamowita grafika 3d,  która jest miodem dla oczu. Poruszanie po interfejsie użytkownika jest intuicyjne, po najechaniu na nieznane opcje wyświetli się co to jest, a każdy elementy taki jak kucyk, czy drzewo w sklepie ma szerszy opis.

PonyRama jest jedną z ciekawszych gier BigPointu i naprawdę potrafi umilić czas. Dodatkowo nie jest to tak rozpowszechniona tematyka, jak choćby strategiczne gry, w których niemal zawsze mamy do czynienia ze średniowiecznymi, lub starożytnymi walkami. Jedyną ciekawą alternatywą dla PonyRamy jest na chwilę obecną chyba tylko Howrse, jednak jeżeli chodzi o wrażenia estetyczne, to nie ma nawet co porównywać, ponieważ opisywany tutaj tytuł jest bez porównania lepszy.

Plusy gry:

  • Rewelacyjna grafika i muzyka
  • Miła tematyka

Minusy gry:

  • Na starych komputerach może trochę wolno działać

Adres gry: www.ponyrama.pl

Poprzedni artykułPlemiona
Następny artykułPrisonWars
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.