Plemiona

0
213
Rate this post

Plemiona to gra przeglądarkowa dla fanów strategii. Jest ona utrzymana w klimacie średniowiecznym, bardzo przypominającą Traviana. Zostajemy władcą niewielkiej osady, a naszym celem jest jej rozbudowanie oraz stworzenie potężnego wojska. Powinniśmy też założyć swoje plemię, lub dołączyć do już istniejącego, co jest bardziej opłacalne, bo są one zazwyczaj mocno rozwinięte, szczególnie na serwerach z mniejszymi numerami.

Na początku przez grę oprowadza nas samouczek, poznajemy podstawowe opcje i sposób poruszania się po interfejsie. Wszystkim sterujemy za pomocą odpowiednich kliknięć myszką. Na starcie otrzymujemy pod nasze panowanie niewielką osadę ze słabo rozwiniętymi budynkami. Możemy je rozwijać, a także budować nowe w Ratuszu. Znajduje się tam podgląd wszystkich budynków w osadzie, a także pasek postępu rozbudowy. Można tam także zlecić nowe budowle.

W Plemionach istnieją trzy główne surowce, czyli drewno, glinę i żelazo. Przy ich pomocy zarówno będziemy mogli wznosić nowe budynki jak i tworzyć armię. W grze istnieje jedna nacja i nie mamy możliwości wyboru innych. Mamy jednak spory wybór jednostek które z czasem możemy tworzyć. Znajdziemy tam zarówno Pikinierów jak i Rycerzy oraz kilka maszyn wojennych typu Katapulta.

Na mapie widzimy pobliskie osady, z którymi dobrze jest się zaprzyjaźnić i podtrzymywać dobre relacje. W innym wypadku możemy liczyć na częste napady, przez co szczególnie na początku może nam być ciężko cokolwiek rozwijać.

Plemiona polecamy szczególnie ludziom, którzy lubią planować ataki i współpracę z innymi graczami. Znajdziemy tutaj także wiele elementów strategii.

Plusy gry:

  • Duża popularność, duża liczba graczy
  • Gra wymagająca taktycznego myślenia
  • Dobry system pomocy

Minusy gry:

  • Początkowo może być ciężko nowym graczom

Adres gry: www.plemiona.pl

Adres forum: www.forum.plemiona.pl

Poprzedni artykułPirate Storm
Następny artykułPonyRama
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.