Opis gry Wenecjanin

0
187
Rate this post

Udaj się w kwitnący świat nad Morzem Śródziemnym, w XV stulecie. W tej grze musisz stworzyć własną dynastię z wieloma poddanymi. Spraw, aby każdy był zadowolony…

 

Wenecjanin – Handlarz południa jest symulacją handlową oraz gospodarczą, która przeniesie ciebie z powrotem do średniowiecznyc śródziemnomorskich krain.

W grze Wenecjanin rozpoczynasz twoją podróż w mieście nad Morzem Śródziemnym w 1440 roku. Stoisz przed trudnym, ale bardzo ciekawym wyzwaniem, a mianowicie musisz stworzyć własną dynastię. Miasta, położone w okolicy morza, w tym czasie rozkwitają w zawrotnym tempie. Handel, bankowość, architektura i kultura grają centralną rolę w tej grze. Oczywiście ty też chcesz skorzystać z możliwości jakie daje ta epoka i rozpoczynasz w grze Wenecjanin twoją karierę.

Już zajmujesz się stworzeniem własnego miasta. Oczywiście twoje miasto musi przekształcić się w kwitnącą metropolię. W grze Wenecjanin – Handlarz południa twoim celem jest podnoszenie standardu życia twoich poddanych. Szczególnie ważne jest zadowolenie ludności na twojej własnej ziemi. Musisz również poświęcić całą twoją uwagę sytuacji gospodarczej, ponieważ tylko w ten sposób możesz powiększyć i rozbudować twój teren.
Dyplomacja jest również ważnym elementem gry Wenecjanin. Do dyspozycji masz system gildii, dzięki któremu możesz zawierać przymierza z innymi Wenecjanami. Bowiem razem możecie osiągnąć nawet bardzo trudne cele.

Gra Wenecjanin posiada system pokoleniowy. Twój Wenecjanin żyje około sześciu miesięcy. Natomiast jego śmierć nie oznacza końca gry, o ile posiada on potomka, który dostanie spadek po nim. A więc wybierz dobre wykształcenie dla potomka twojego bohatera i spraw, aby mógł on wcielić się później w jego rolę i wykonywać jego zadania.