W wirtualnym świecie gry Wargame 1942 twoje umiejętności mogą zmienić cały przebieg II Wojny Światowej…

Rok 1942 – II Wojna Światowa już od trzech lat trzyma całą Europę w żelaznym ucisku. Panuje chaos a mieszkańcy wszystkich krajów stają się światkami okrucieństw wojny. Zostań generałem, który poprowadzi swój naród do zwycięstwa i zakończy wojnę raz na zawsze. Staw się kontrahentom twojego narodu sam lub na czele sojuszu. Darmowa gra strategiczna Wargame 1942 pozwoli tobie na rekonstrukcje skomplikowanych wydarzeń odgrywających się na tle II Wojny Światowej.

Konflikty możesz rozstrzygnąć nie tylko bronią. Otwarta konfrontacją – armia przeciwko armii – jest tylko jedną z dostępnych możliwości. Nie wahaj się skorzystać z pomocy twojego wywiadu dysponującego całymi batalionami szpiegów, szpiclów oraz innych tajniaków. Potęga każdego państwa zależy w wysokiej mierze od jego gospodarki. Zadbaj o zasoby własnego państwa – ale zadbaj jednocześnie o to, aby twoi agenci sabotowali gospodarki twoich kontrahentów. Zapewni to tobie gospodarczą przewagę oraz solidny fundament na dalszy przebieg wirtualnej wojny. Wyzwanie polega nie tylko na samym ataku wroga ale i również na jednoczesnej obronie twojego państwa przed atakami innych graczy. Sprawna gospodarka pozwoli tobie na badanie nowych technologii. A nowe osiągnięcia technologiczne z kolei pozwolą tobie nie tylko na rozbudowę twojej bazy oraz całego państwa ale i również na korzystanie z nowego, bardziej zaawansowanego sprzętu wojennego.

Cały przebieg konfliktu zależy wyłącznie od ciebie, czyli twoich umiejętności, twojej gospodarki oraz twojej armii. Możesz uczestniczyć w błyskawicznych potyczkach lub w niekończących się bitwach.
Oczywiście możesz spróbować zakończyć wszystkie konflikty zbrojne za pomocą pióra i dobrze przemyślanej dyplomacji. Z odrobiną szczęścia zyskasz top pozycję w rankingu graczy Wargame 1942 z całego świata.