RamaCity

0
193
Rate this post

RamaCity to nowa propozycja od marki BigPoint, w której odnajdziemy wiele wspólnych cech z takimi tytułami jak Sim City, czy CityVille znane z facebooka. Polega ona na zarządzaniu swoim miastem, jego rozbudową i zapewnieniu zadowolenia mieszkańców zwanych urbikami. Każdy kto grał w Farmeramę, czy ZooMumbę wie, że produkcje ze studia BigPoint stoją zawsze na wysokim poziomie zarówno graficznym jak i dźwiękowym. W tle uprzyjemnia grę wesoła melodia, która pozwoli zapomnieć o upływającym czasie.

W grze wcielamy się w rolę burmistrza na początku niewielkiego miasteczka. Na starcie dysponujemy tylko niewielkim placem, na którym możemy stawiać przyczepy kempingowe, drogi i domki, a wraz ze wzrostem liczby populacji i poziomu odblokowujemy nowe budynki. Oczywiście musimy zadbać o podstawowe rzeczy, bez których nikt nie mógłby żyć – elektrownie, sklepy itd. Po pewnym czasie terytorium miasta będzie się powiększało dając nam możliwość tworzenia oddzielnych dzielnic, wydzielenia ośrodków sportowo rekreacyjnych, czy parków.

Mieszkańcy będą zobowiązani płacić nam rachunki, za które będziemy mogli powiększać nasze miasto. Ci, którzy grali choćby w ZooMumbę wiedzą jednak, że typ rozgrywki gdzie musimy martwić się na przykład o sprzątanie miasta, czy zoo i utrzymać je cały czas w należytym porządku pochłaniają bardzo dużo czasu. Pewnym rozwiązaniem jest zakup konta premium które pozwoli wynająć specjalnych pomocników. W RamaCity walutą premium są specjalne centodolary.

RamaCity posiada świetną grafikę 3D, która spodoba się chyba każdemu. Niesie to pewne konsekwencje, ponieważ gra może nieco wolno działać na starszych komputerach. Gra jest bardzo barwna, w tle leci wspomniana na początku melodyjka, szczególnie przypadnie to do gustu nieco młodszym użytkownikom internetu. Interfejs użytkownika jest przyjazny, można powiedzieć, że wszystko jest tam gdzie być powinno, dodatkowym atutem są proste początkowo zadania, które pozwalają się zapoznać z grą.

Podsumowując opisywany tytuł można powiedzieć, że BigPoint ponownie spisał się na medal i dostarczył nam grę, która stoi na wysokim poziomie. Z drugiej strony można odnieść wrażenie, że to kolejna gra na przeglądarkę, gdzie przychodzi na myśl „ale to już było”. Tak, czy inaczej z czystym sumieniem można ją polecić.

Plusy gry:

  • świetna, żartobliwa grafika
  • dźwięki w grze
  • dobry tutorial wprowadzający do gry

Minusy gry:

  • na starszych komputerach może nieco wolniej działać

Adres gry: www.ramacity.com

Adres forum: www.pl.board.bigpoint.com/ramacity/

Poprzedni artykułPrisonWars
Następny artykułRomadoria
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.