Afrika

0
84
Rate this post

Mam świadomość, że jest wiele osób, które wręcz marzą o tym, aby wybrać się z aparatem fotograficznym do Afryki i przez moment poczuć się jak prawdziwy dokumentalista National Geographic.

Wydaje mi się, że właśnie z myślą o takich osobach powstała gra Afrika na PS3, którą będę recenzował. Na samym początku jednak należy zaznaczyć, iż gra ta od samego początku prac nie była „obliczana” na wielką popularność i grywalność. Przede wszystkim miał być to tytuł, który pokaże graczom potęgę grafiki oferowaną przez PlayStation 3.

Afrika  oddaje w ręce gracza dwa tryby rozgrywki: SAFARI oraz GEO AFRICA.

 

W pierwszym z nich wybieramy czy chcemy wcielić się w rolę męskiego obserwatora dzikiej natury na tytułowym kontynencie, czy też bardziej odpowiada nam kierowanie poczynaniami żeńskiej bohaterki. Zaczynamy w obozie, gdzie do swojej dyspozycji mamy laptopa oraz skrzynki ze sprzętem. Rozmawiamy z naszą koleżanką bądź z naszym kolegą, sprawdzamy pocztę email i już mamy pierwsze zadanie: zrobić zdjęcia napotkanym zwierzętom. W miarę postępów będziemy dostawali zadania dotyczące zrobienia zdjęć najróżniejszym zwierzętom. Bierzemy więc aparat, lornetkę oraz mapę (sprzęt można wymieniać kupując nowszy) i ruszamy zwiedzać Afrykę w poszukiwaniu zwierząt. Pomaga nam w tym lokalny przewodnik posiadający nie tylko jeepa, ale także rozległą wiedzę odnośnie fauny i flory.

Właśnie na eksploracji kontynentu i robieniu zdjęć opiera się cała rozgrywka w trybie SAFARI.

 

Krajobrazy niezwykłe! Silnik graficzny istotnie wyciska to, co najlepsze z PS3! Afrykańskie plenery zapierają dech w piersiach. Graficznie jest to cudo! Niestety, nawet tak wspaniała grafika nie zmienia faktu, że po godzinie robienia zdjęć zaczynamy się po prostu nudzić. Dla mnie osobiście na żywotność tej gry nie wpłynęły nawet ogromne ilości trofeów do zdobycia. Po prostu nie miałem ochoty znów udawać się na safari.

Do dźwięku nie mam zastrzeżeń, ponieważ nie spodziewałem się żywej ścieżki dźwiękowej po tytule, który ma sprawić, że siedząc w fotelu i grając na konsoli poczuje się, jakbym przemierzał bezkres Afryki. Wszelkie odgłosy zwierząt, przyrody oddane są bardzo realistycznie.

 

Znudzony trybem SAFARI zwróciłem swoje oczy w stronę trybu GEO AFRICA. Dzięki niemu faktycznie dowiedziałem się stosunkowo dużo o przyrodzie w Afryce, ale też nie jest to zajęcie na długie godziny, chyba, że ktoś jest pasjonatem.

Reasumując Afrika to tytuł o przecudnej grafice, z którego nauczyć możemy się wiele o kontynencie. Nie mniej jednak moim zdaniem to za mało, aby tą grę polecać lub kupić.