Opis gry Paradise Bay

0
172
Rate this post

Ładna pogoda, plaża, sympatyczni mieszkańcy i mnóstwo wyzwań. Jesteś gotowy na rozpoczęcie swojego wyspiarskiego życia? W symulacji Paradise Bay czeka cię sporo pracy i jeszcze więcej zabawy. Do roboty!

 

Deska po desce, krzaczek obok krzaczka – budowanie przytulnego zakątka w wirtualnym świecie to przeważnie domena symulatorów farmy. Co jednak wydarzy się, kiedy akcja przeniesie się do ciepłych krajów? O tym wiedzą tylko twórcy Paradise Bay i gracze, którzy zdecydują się odpalić przeznaczoną na iPhone’y, iPady i urządzenia mobilne z systemem Android gierkę free-to-play.

Akcja wydanego przez King.com tytułu rozgrywa się na piaszczystych wybrzeżach kreskówkowego raju na ziemi. W miejscu gdzie zawsze świeci słońce, wszyscy mają dobre humory, a błękitna woda jest na wyciągnięcie ręki, możesz zaprojektować swoją własną wyspę. Trochę jak w przypadku gier farmerskich, tutaj również czeka cię sporo pracy przy sadzeniu, zbieraniu i przetwarzaniu surowców na wartościowe dobra. Mechanizm całkiem podobny, ale różnicę stwarza egzotyczne otoczenie. Jeżeli rozejrzysz się wokoło, to zamiast krów, kur, kotków i piesków zobaczysz stada sympatycznych żółwi, koniki morskie, foki, a nawet kolczatki.

Żeby sprawnie radzić sobie w prowadzeniu tropikalnego gospodarstwa, będziesz musiał umiejętnie zarządzać okolicą i dbać o dobre stosunki z sąsiadami. Nawet w takim pięknym miejscu jak wysepka Paradise Bay dźwignią utrzymania jest handel (albo barter). Żeby gromadzić nowe, przydatne zasoby, przedmioty czy dekoracje, powinieneś utrzymywać stałą współpracę z kupcami i wyspiarzami. Codzienna praca i uprawianie swojego tropikalnego poletka to jednak nie wszystko, co czeka cię w rozgrywce Paradise Bay. Wyspa kryje w sobie wiele tajemnic, które będziesz kawałek po kawałku odkrywać przez zwiększanie zarządzanego przez siebie obszaru i odsłanianie kolejnych fragmentów mapy. Nigdy nie wiesz też, kiedy akurat któryś z okolicznych mieszkańców może potrzebować twojej pomocy albo zaoferować ci udział w jakiejś ciekawej przygodzie.