PlayStation Network wraca do żywych

0
81
Rate this post

Nareszcie nadszedł długo wyczekiwany przez posiadaczy PS3 powrót usługi sieciowej Sony, która aktualnie jest już przywracana. Na oficjalnej polskiej stronie PlayStation pojawił się wpis potwierdzający uruchamianie PSN w Ameryce Południowej i Europie.

Firma Sony Computer Entertainment wprowadza dodatkowe zabezpieczenia, które poprzedzą przywrócenie dostępności usługi PSN.

Firmy Sony Computer Entertainment (SCE) i Sony Network Entertainment International (SNEI) rozpoczną dziś podzielony na etapy regionalne proces przywracania usług PlayStation Network i Qriocity. Będzie on stopniowo rozszerzać się na kolejne kraje. Na początku zostaną nim objęte Ameryki, Europa, Australia, Nowa Zelandia i Bliski Wschód.

Pierwsza faza przywracania usług w Ameryce Północnej i Europie obejmie:

Logowanie do usług PlayStation Network i Qriocity wraz z resetowaniem haseł.
Przywrócenie możliwości gry online przy użyciu systemów PlayStation 3 i PSP.
Możliwość odtwarzania wypożyczonych materiałów wideo (jeśli nie upłynął okres wypożyczenia) z serwisu PlayStation Store Video Store przy użyciu systemów PS3, PSP i Media Go.
Udostępnienie Q Music Unlimited obecnym abonentom w systemach PS3 i PC.
Dostęp do usług innych firm, na przykład VidZone i MUBI.
Dostęp do kategorii „Znajomi” przy użyciu PS3, w tym do listy znajomych, funkcji rozmów, porównania trofeów itp.
PlayStation Home

Oprócz tego Sony potwierdza generalne wzmocnienie zabezpieczeń w swojej usłudze, a Kazuo Hirai przeprasza za problemy

Pragnę wyrazić szczery żal z powodu niedogodności, na jakie zostaliście narażeni w wyniku zaistniałych zdarzeń. Chciałbym też podziękować za cierpliwość, którą wykazaliście, gdy staraliśmy się przywrócić działanie usług

Problemy z PlayStation Network rozpoczęły się 20 kwietnia, kiedy to serwery Sony padły ofiarom ataków hakerów. Przez kolejne dni cały świat żył informacjami odnośnie włamu, a użytkownicy PS3 nie tylko byli pozbawieni możliwości grania online, ale również korzystania z PS Store i innych aspektów PSN.W ramach rekompensaty Sony zapowiedziało program „Welcome Back” dzięki któremu każdy otrzyma dwie gry z PS Store za darmo.

Na oficjalnej polskiej stronie Playstation można przeczytać pełną notatkę odnośnie zmian w zabezpieczeniach, oraz obszerne przeprosiny ze strony Kazuo Hiraiego.

Na razie PSN w naszym kraju nie jest dostępne, ale już można pobrać nowy software.

UPDATE: Polski PSN już jest w pełni sprawny, także do zobaczenia online.