Khan Wars

0
198
Rate this post

Khan Wars to strategiczna gra na przeglądarkę czasu rzeczywistego. To co odróżnia ją od innych to przede wszystkim możliwość wyboru jednej z aż 11 dostępnych nacji. Twórcy, czyli XS Software postarali się także dodatkowo o to, abyśmy faktycznie mieli o co walczyć. Są tutaj dostępne Jackpoty, czyli nagrody dla najlepszych graczy miesiąca w rankingu globalnym, za co można otrzymać prawdziwe pieniądze. Dodatkowym atutem jest dostępna wersja na iOS, czyli urządzenia takie jak iPod, czy iPhone. Jak wiadomo nie posiadają one flasha, więc niektóre gry niestety nie działają, a tutaj miła niespodzianka.

Do rozgrywki wprowadzi nas przyjazny Ojczulek, który zlecając nam różne zadania i wskazując co mamy wybudować pomoże zapoznać się z interfejsem gry. Ten z kolei trzeba przyznać sprawia pozytywne wrażenie, chociaż czasami dosyć długo się wczytuje nawet jeżeli posiadamy dobre łącze internetowe. Grafika jak na przeglądarkową grę strategiczną też nie jest najgorsza, wszystko wygląda jak narysowane pastelami – ale zazwyczaj to nie tego poszukujemy akurat w tym gatunku.

Trzy podstawowe surowce, czyli złoto, drewno i żelazo, a także pożywienie wytwarzane w farmach pozwoli na rozwój naszego imperium. Trzeba też zadbać o rozbudowę pomieszczeń mieszkalnych, ponieważ z każdym dniem będzie przybywało nam poddanych. Warto także zerknąć na główną mapę w celu rozpoznania okolicy – warto wiedzieć kto jest w pobliżu i czy powinniśmy się obawiać codziennych ataków, czy też możemy żyć stosunkowo spokojnie.

Tak jak na początku wspomnieliśmy do wyboru mamy aż 11 nacji. Każda z nich posiada swoje charakterystyczne cechy, które dają im w jakimś stopniu przewagę nad innymi. Daje nam to duże możliwości kontroli już od samego startu. W dalszej części gry oczywiście też tego nie brakuje, choćby rozbudowane możliwości rozwoju bohatera, czy stworzenie wyspecjalizowanej armii, która pomoże nam podbijać kolejne miasta.

Khan Wars robi dobre pierwsze wrażenie i wciąż przyciąga wielu nowych graczy. Możliwość zdobycia JackPota nadaje jej dodatkowego smaczku – żeby nie było zbyt łatwo serwery są po pewnym czasie uruchamiane na nowo, aby każdy miał szansę dołączyć od początku. Serwery podobnie jak na przykład w Travianie mają różną prędkość, dzięki są przystosowane głównie do poziomu użytkowników.

Plusy gry:

  • Możliwość wygrania pieniędzy w Jakpocie
  • Aż 11 różnych nacji do wyboru
  • Różne szybkości serwerów

Minusy gry:

  • Czasami trochę wolno się wczytuje

Adres gry: www.khanwars.pl

Adres forum: www.forum.khanwars.pl

Poprzedni artykułJuggernaut
Następny artykułKingsAge
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.