Opis gry Rycerze i Księżniczki

0
192
Rate this post

Księżniczką już nie trzeba się urodzić, bo każdy może nią zostać. Podobnie z rycerzami – teraz możesz mianować się sam. Wybierz która rola bardziej ci odpowiada i dołącz do zabawnych perypetii bohaterów w strategicznej grze na przeglądarki.

 

Kiedy Księżniczka poznaje Księcia… Zazwyczaj w grach fantasy trzeba zajmować się rozbudową imperium, walkami z sąsiadami, smokami i potworami i nie ma wiele miejsca na wątki romantyczne. W przeglądarkowej grze strategicznej Rycerze i Księżniczki wątek spraw sercowych między szlachetnie urodzonymi mieszkańcami królestwa (albo mianowanymi na rycerza) został jednak potraktowany bardzo poważnie. W wydanym przez Plinga tytule free-to-play elementy symulacji królewskiego życia są rozbudowane bardziej niż w większości tytułów z gatunku: gry strategiczne. Oprócz typowych obowiązków władcy, będziesz mógł bowiem spróbować swoich sił na polu… podbojów miłosnych. Księżniczki i Rycerze chętnie skorzystają ze specjalnie dla nich stworzonej tablicy ogłoszeń matrymonialnych – wystarczy ich tylko trochę ośmielić.

Księżniczka, Książę i Gnom

Podobno co dwie głowy to nie jedna. Czy stare porzekadło znajdzie również przełożenie w świecie wielkiej polityki i zarządzania królestwem? Specjalny, miłosny sojusz może oznaczać w praktyce terytorialną ekspansję ze zdwojoną siłą. Przed księżniczkami i rycerzami świat stoi otworem. Ramię w ramię (choć każdy na swój własny sposób) będą stawiać czoła próbującym zakłócić funkcjonowanie krainy hordom nieprzyjaciół. Kto im w tym pomoże? Oczywiście gnomy! W tytule gry nikt nie wspomniał o tych przypominających krasnale ogrodowe stworkach, ale musisz wiedzieć, że w rozgrywce Rycerze i Księżniczki będą one twoimi niezawodnymi pomocnikami.

Strategia na wesoło

Wydana przez Plinga przeglądarkowa gra z poczuciem humoru podchodzi zarówno do tematu taktycznych zmagań, jak również relacji damsko-męskich. Jeżeli lubisz wyzwania strategiczne, ale brakuje ci potraktowania sprawy z lekkim przymrużeniem oka, to Rycerze i Księżniczki mogą ci się spodobać. Żeby rozpocząć zaloty, zarządzanie królestwem i kooperację z gnomami, musisz tylko bezpłatnie zarejestrować się na oficjalnej stronie gry.