Howrse

0
207
Rate this post

Niewiele jest rozbudowanych gier, w których możemy opiekować się wirtualnymi zwierzakami, a jeśli chodzi o konie, to jest w zasadzie tylko jedna sensowna – nazywa się Howrse. Otrzymujemy tutaj wirtualnego konia, lub kuca, o którego będziemy musieli się troszczyć, karmić, aby później startować w zawodach i rywalizować z innymi.

Grę zaczynamy od wyboru rasy i maści naszego ogiera, lub klaczy. Jest ich naprawdę sporo, a różnią się między sobą nie tylko wyglądam, ale także możliwościami. Niektóre są zwinniejsze, niektóre szybsze, a inne wytrzymalsze. W Howrse będziemy mieli do wykonania wiele zadań, początkowo typowo wprowadzających do rozgrywki, czyli nauka karmienia konia, czy stawianie pierwszych kroków w ośrodku jeździeckim.

Aby zapewnić swojemu podopiecznemu pożywienie, odpowiednie wyszkolenie i możliwości startów w zawodach musimy z czasem udać się do pracy. Początkowo możemy zarabiać jako stajenny – w końcu od czegoś trzeba zacząć. Kolejne posady, które możemy osiągnąć po zdobyciu odpowiedniego stażu to:

  • Instruktor jazdy
  • Kowal
  • Rymarz

Nasz koń jako młode źrebię nie daje nam wiele możliwości. Jedyne co możemy wtedy robić to opiekować się nim, podawać mu pokarm i wodę. Aby móc wybrać się choćby na pierwszą przejażdżkę musimy swojego konia postarzać. W wieku 6 miesięcy będziemy mogli dołączyć do jednego z ośrodków jeździeckich, gdzie można udać się na łąkę, lub pozostać we własnym boksie.

Z czasem odblokujemy nowe opcje, z których najważniejsza to możliwość uczestnictwa w zawodach jeździeckich, a także opcja handlu, gdzie będziemy mogli sprzedać, lub kupić nowego konia.

Jeśli jesteś fanem koni, lub ogólnie zwierząt to gra powinna przypaść ci do gustu. W tej tematyce nie ma ich wiele, a ta jest naprawdę ciekawa, posiada dużo opcji i zyskuje coraz szersze grono fanów. Howrse nauczy cię także wiele o hodowli koni, a rywalizacja z innymi graczami dodatkowo nadaje jej smaku.

Plusy gry:

  • Niecodzienna tematyka
  • Ładna grafika
  • Wciąż zyskuje na popularności

Minusy gry:

  • Szkoda, że nie ma tutaj interaktywnych elementów, ruchomej grafiki i elementów w 3D

Adres gry: www.howrse.pl

Adres forum: ww.howrse.pl/member/forum/

Poprzedni artykułHellRacing
Następny artykułKapi Hospital
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.