Kapi Hospital

0
192
Rate this post

KapiHospital jest grą, która powstała dzięki firmie Upjers – twórcom takich hitów jak zielone imperium oraz wolni farmerzy. Tym razem dają nam możliwość poznania zawodu lekarza we własnym szpitalu, gdzie będziemy przyjmowali pacjentów, oraz zajmiemy się jego rozbudową. Miła oprawa graficzna sprawia, że od początku chcemy się rozwijać. To co jest dodatkowym plusem to fakt, że nie musimy przy tej grze spędzać wielu godzin dziennie, aby osiągnąć wysoki poziom i być w czołówce graczy na naszym oddziale (jak to jest na przykład w ZooMumbie).

Naszym głównym celem w kapihospital będzie, jak nie trudno się domyślić, leczenie pacjentów, którzy chorują na dosyć osobliwe choroby, między innymi palący rzygodruch, czy trądzik nozdrzy. Leczenie odbywa się w gabinetach, które możemy wybudować, gdy posiadamy plany budowy zakupione w biurze architektonicznym, lub przydzielone nam przez system, jak na początku naszej rozgrywki.

Kolejną rzeczą, bez której nie mogło by się obejść są oczywiście questy (zadania), które znajdziemy w garażu znajdującym się w katarowicach. Dzięki ich wykonywaniu do naszego szpitala przyjdą nowi pacjenci – dziennie może być ich 8. Całe szczęście, że możemy pomóc naszym biednym lekarzom w leczeniu ciężkich chorób korzystając z przedmiotów znajdujących się na naszym regale z lekarstwami, po przeciągnięciu ich na gabinet z pacjentem znacząco skrócimy jego pobyt u nas.

W grze mamy podział na walutę standardową i monety premium (bardzo podobnie jak w innych grach firmy upjers). Dzięki gotówce możemy zakupić leki, czy plany budowy nowego gabinetu, jednak posiadając monety uczynimy to zdecydowanie szybciej. Dodatkowo posiadając konto premium mamy możliwość budowy na przykład 3 piętra w naszym szpitalu, co pozwoli na obsługiwanie jeszcze większej liczby pacjentów.

KapiHospital jest świetną grą, przy której można świetnie spędzić czas. Jak wspomniałem na początku nie musimy przy niej siedzieć cały dzień, aby awansować w rankingu i zdobywać kolejne poziomy – wystarczy może godzinka dziennie, aby wszystko załatwić. Dobrze też widzieć, że firma upjers, po serii gier, w których mieliśmy do dyspozycji wciąż to samo (zielone imperium, wolni farmerzy, zagubiona wyspa) w końcu zaproponowała nam coś nowego.

Plusy gry:

  • Zabawna grafika i nazwy chorób
  • Ciekawa (inna od innych) tematyka gry
  • Nie trzeba przy niej spędzać kilku godzin dziennie
  • Konto premium nie daje aż tak kolosalnych plusów

Minusy gry:

  • Zdarzają się literówki w tłumaczeniach

Adres gry: http://pl.kapihospital.com/

Portal gry: Kapi Hospital

Adres forum: http://forum.pl.kapihospital.com/

Poprzedni artykułHowrse
Następny artykułKatsuro
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.