HellRacing

0
182
5/5 - (1 vote)

Hellracing to polska gra w przeglądarce multiplayer z samochodami w roli głównej. Akcja rozgrywa się na planecie Kerathia, która była nękana wojnami z przybyszami z innej galaktyki. Z powodu użycia broni biologicznej ludność miejscowa ludność została zdziesiątkowana, a po kilku latach pojawili się na niej Outsiderzy oraz inni poszukiwacze przygód w wyścigach samochodowych. Mniej więcej w taki sposób rozpoczyna się scenariusz tej gry i może się wydawać, że to w sumie nic specjalnego, ale jest pewne ale. Hellracing została stworzona na silniku UnityWeb Player i posiada grafikę 3D. Niby znowu nic specjalnego, w końcu jest to rzecz spotykana także w innych produkcjach internetowych. Tutaj jednak grafika jest naprawdę zaskakująca i wygląda jak zwykła gra komputerowa sprzed kilku lat. Co prawda można się doczepić szczegółów typu, nie kręcące się koła, ale wrażenie i tak jest ogromne. Moim zdaniem jest to najlepsza gra wyścigowa dostępna przez przeglądarkę.

W boksie Wyścigi są dostępne różne ich rodzaje. Możesz ścigać się z innymi graczami w wyścigach quick race oraz 1 on 1 na torach i OS-ach, a także w wyścigach drag race na prostych. W obu przypadkach trasy posiadają różne rodzaje nawierzchni: asfaltowe, szutrowe, śnieżne i lodowe. Na trasach panują też różne warunki atmosferyczne. Po wyborze trasy musisz wybrać tryb, w którym chcesz się ścigać (z wyjątkiem wyścigów „quick race”, które zawsze odbywają się w trybie aktywnym). W trybie aktywnym masz możliwość samodzielnego sterowania swoim samochodem, natomiast tryb pasywny to symulacja przebiegu wyścigu bez Twojego bezpośredniego udziału.

Możesz uczestniczyć również w innych rodzajach wyścigów, jak próby czasu i szybkości, gdzie musisz pokonać daną trasę w odpowiednim czasie czy osiągnąć odpowiednią prędkość.
W Szarej Strefie masz możliwość rywalizacji z wieloma przeciwnikami, których pokonanie pomoże Ci w drodze do stolicy Kerathii. Zajęcie punktowanych pozycji w rajdach przyniesie Ci niezbędne punkty reputacji, które są wyznacznikiem Twojej pozycji w świecie Kerathia. Możesz również stworzyć swój zespół (z wyjątkiem użytkowników grających postacią Outsidera) lub dołączyć do jednego z już istniejących i uczestniczyć w wyścigach zespołowych.

Pamiętaj jednak o należytym tuningu swoich samochodów i rozwoju cech swojej postaci. Im lepiej stuningowany samochód, tym więcej mocy i lepsze osiągi będzie posiadał. Natomiast im lepiej rozwinięte cechy postaci, tym lepsze będzie zachowanie i prowadzenie samochodu na danej trasie. Niezbędne do tuningu podzespoły możesz znaleźć udając się na rekonesans terenu, kupić w sklepie, na giełdzie czy na aukcjach Uniqera, lub zdobyć w wyniku zaliczenia misji, czy konkurencji z danym przeciwnikiem z Szarej Strefy. Ponadto wykonywanie poszczególnych misji jest niezbędne do przeprowadzki na kolejne kontynenty (strefy) planety, aby następnie w Acezmount móc rzucić wyzwanie aktualnemu władcy Kerathii.

Dla osób lubiących samochody i wyścigi zdecydowanie rekomenduję Hellracing jako pozycję obowiązkową. Nie spotkałem się do tej pory z ciekawszą zarówno pod względem scenariusza jak i grafiki gry w tej tematyce. Mimo iż ma ona już ponad rok, to nadal trzyma naprawdę wysoki poziom.

Plusy gry:

  • Super grafika
  • Nieszablonowy scenariusz
  • Polska produkcja

Minusy gry:

  • Jeżeli ktoś ma komputer słabszy niż 2GHz procesor, 1GB pamięci ram, karta graficzna ze 128MB pamięci – to może mieć problemy z uruchomieniem wyścigów.

Źródło: https://www.colina.pl/chemiczne-osuszanie-scian-rewolucja-w-walce-z-wilgocia-dzieki-preparatowi-suchy-dom

Poprzedni artykułHellBlades
Następny artykułHowrse
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.