Nightwood

0
266
5/5 - (1 vote)

Nightwood to gra o niesamowitym baśniowym klimacie, w którym będziemy opiekowali się smokami. Historia rozpoczyna się następująco …

Przechadzając się pewnej nocy po mieście poczułeś mocy ucisk czyichś palców na ramieniu. Jak się okazuje była to ręka starca któremu towarzyszył zapach starych ksiąg. Postanowiłeś udać się zanim nie obawiając się niczego, czułeś, że nic Ci nie grozi. Mędrzec zadaje kilka pytań dotyczących Twoich snów oraz cech po czym obdarowuje Cię jajem, jak się po chwili okazuje smoczym.

Quiz z pytaniami miał na celu wyłonienie najlepszego smoka dla nas, a właściwie o odpowiadającym nam żywiole. Za zadanie będziemy mieli jego wychowanie od wyklucia do wyszkolenia go na smoczego mędrca. Jego wyklucie następuje, gdy osiągnie 6 poziom, a wraz z kolejnymi rozwija się coraz bardziej.

W NightWood możemy walczyć z innymi smokami i zdobywać w ten sposób srebro punkty pojedynku i trofea. Natomiast pokonują strażników możemy odblokować do tej pory niedostępne krainy. Naszego smoka możemy szkolić w dowolnym kierunku możemy wybrać jego styl walki przykładowo defensywny, lub widowiskowy. Dodatkowo istnieje opcja dowolnego ustawienia cech i umiejętności dzięki punktom, oraz Gemom – specjalnym kryształom wydobywanym w lesie Nightwood. Jeśli nie chcemy walczyć możemy wybrać naszego podopiecznego na wyprawę, aby pozbierał trochę surowców, za które będziemy mogli zakupić nowe przedmioty na targu.

Gra oferuje naprawdę dużo opcji i ciężko jest je wszystkie skrótowo opisać. Jest przeznaczona głównie dla ludzi lubiących świat fantasy i gry, w których opiekują się swoim podopiecznym i dbają o jego rozwój. Niewątpliwie jest ona ciekawa ze względu na swoją tematykę, jednak nie każdemu ten rodzaj rozgrywek się spodoba. Nie mamy tutaj do czynienia z wielokolorowymi animacjami, czy grafiką 3D. Praktycznie wszystko polega na wyborach i klikaniu odpowiednich opcji.

Plusy gry:

  • Zaczarowany świat smoków
  • Ciekawa tematyka
  • Dobra pomoc (smocza wikipedia)
  • Duża aktywność graczy także na forum

Minusy gry:

  • Brak dynamiki
  • Walki rozgrywana na zasadzie wyświetlania tekstu

Adres gry: www.smoki.nightwood.net

Adres forum: www.zgromadzenie.nightwood.net

Źródło: https://www.fitness-station.pl/jakie-zmiany-moge-wprowadzic-w-moim-pojezdzie-za-pomoca-chip-tuning-files

Poprzedni artykułMy Free Zoo
Następny artykułNurya
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.