Terra Militaris

0
185
Rate this post

Terra Militaris jest strategiczną grą MMORTS (real time strategy) na przeglądarkę, która w 2010 roku otrzymała nagrodę najlepszej nowej gry 2010 roku. Została stworzona przez „ziemniaczaną” wytwórnię, czyli dobrze znaną wszystkim gPotato. W grze oczywiście rozbudowujemy swoje imperium, a naszym celem jest zwiększanie wpływów, wojna i odpowiednie sterowanie ekonomią.

Będziesz mieć także okazję zawiązywać sojujsze, a tym samym zawiązywać nowe znajomości. Gdy dołączymy do gildii możemy brać udział w naprawdę epickich bitwach, których próżno szukać w innych produkcjach. Dodatkowo możesz można tutaj wygrać cenne nagrody. W ostatnim konkursie do zgarnięcia były 3 laptopy oraz niezliczona ilość nagród w postaci bonusów w grze.

W Terra Militaris do wyboru są cztery cywilizacje:

  • Rzym ze swoimi niezwyciężonymi i dzielnymi wojownikami
  • Chiny z rozbudowaną kulturą, istniejącą od 2000 lat
  • Persja istniejąca od 500 roku przed naszą erą
  • Egipt z żyznymi glebami, sławni dzięki piramidom i hieroglifom

Każda z nich posiada specjalne jednostki, oraz bonusy, które dają przewagę w stosunku do innych.
W przypadku Chin będziemy mieli przykładowo 20% bonus do produkcji żywności i rozbudowy miasta, a w Rzymie szybszy przyrost drewna.

Początkowo wybieramy także swojego bohatera, którego umiejętności będziemy później rozwijali. Mamy do wyboru do wyboru płeć oraz wizerunek. Otrzymamy swojego pomocnika, którzy pomoże poznać zasady rozgrywki i będzie zlecał nam różne zadania. Od początku powinniśmy zadbać o odpowiedni rozwój ekonomii i zbieranie surowców. Dopiero później warto zainteresować się ciekawszymi rzeczami – gildiami oraz podbijaniem pobliskich terenów. Walutą premium są monety szczęścia, dzięki którym otrzymamy oczywiście przewagę nad innymi w różnej postaci.

Terra militaris jest grą naprawdę mocno rozbudowaną co widać już po samym interfejsie użytkownika. Musi minąć chwila czasu zanim się dobrze z nim zapoznamy, ale później mamy dostęp z jednego ekranu niemal do każdej opcji gry. Grafika stoi na wysokim poziomie i wśród przeglądarkowych gier strategicznych wyróżnia się zdecydowanie na plus. Gdyby jeszzce była jakaś muzyka lecąca w tle to po prostu nie byłoby w tym względzie do czego się przyeczepić. Fajnym dodatkiem jest wbudowany czat, dzięki któremu możemy porozumiewać się z innymi graczami.

Plusy gry:

  • Dobra grafika
  • Bardzo rozbudowana
  • Wielu graczy
  • Wbudowany czat
Poprzedni artykułTanadu
Następny artykułThe Crims
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.