Genosis

0
181
Rate this post

Genosis to gra strategiczna w której celem jest rozbudowa własnego miasta i fortecy, dla co bardziej zaznajomionych z materią graczy, już po kilku minutach gry przypomną się tytuły podobne, jak chociażby Seafight (z tym wyjątkiem, że tam walki toczyły się na morzu). Tytuł oferuje nam pięć ras, trzy klasy postaci oraz dwunastu Bohaterów. To właśnie wybrany przez nas heros będzie dowodził późniejszą krainą i swoją armią.

Sama gra została wyprodukowana przez polskie studio developerskie, markę Playdorado. Oddziałuje to z pewnością na wielki plus, ponieważ gracze mogą być powoli znudzeni pojawianiem się gier pochodzących zza zachodnich granic. Genosis zresztą warto odpalić z kilku innych względów. Po pierwsze, do dyspozycji mamy bardzo mocno rozbudowany interfejs, dzięki któremu gra nie staje się nudna po dłuższym okresie użytkowania, tak jak było to np. w Shakes & Fidget. Poznanie całego systemu daje uczucie, jakby gracz w istocie zarządzał królestwem. Trzeba bowiem odpowiadać za handel, rozbudowę, politykę czy wojsko, a jednocześnie prowadzić bohatera po niezwykłej krainie. Po drugie, w końcu ktoś przemyślał system artefaktów. Koniec z noszeniem tego samego sprzętu co twoi rywale. W Genosis każdy miecz jest wyjątkowy i jedyny, po pewnym czasie możemy bronie nawet nazywać!

Po trzecie całość jest nasycona ciekawymi rozwiązaniami, często zaprzęgniętych na wzór tych z Heroes of Might and Magic, a samo takie porównanie działa na rozbudzenie naszej wyobraźni. Musimy się szkolić we władaniu mieczem, zdobyć odpowiedni poziom, wędrować po świecie i walczyć z orkami, trolami, centaurami i wieloma innymi kreaturami.

Warto zresztą dodać (po czwarte?), że otoczka klimatyczna jest w grze znacznie bardziej rozbudowana niż w obecnie promowanych hitach (Battlestar Galactica dla przykładu), dlatego wszyscy zwolennicy bardziej ambitnych tytułów nie powinni się zastanawiać nad przez chwilę, nad wyborem gry.

Plusy gry:

  • bardzo silnie rozbudowany interfejs,
  • gra nie nudzi się po przegranych kilku dniach,
  • innowacyjne pomysły użyte przy realizacji,
  • przyjemna oprawa graficzna nie zwalnia działania przeglądarki i komputera,
  • ambitna fabuła.

Minusy gry:

  • dla młodszych graczy może być zbyt wymagająca,
  • na rozwój potrzebujemy dużego wkładu własnego czasu.

Adres gry: http://genosis.pl
Adres forum: http://forum.genosis.pl/

Poprzedni artykułGlory Wars
Następny artykułGangsters
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.