Opis gry Chroma

0
220
Rate this post

Muzyka jako potężna broń zagłady? Na ile muzyka może wpływać na przebieg gry…?

 

Bezpłatny tytuł Chroma uprowadzi ciebie w świat, w którym muzyka decyduje dosłownie o wszystkim. Chroma łączy elementy naładowanych akcją pierwszoosobowych strzelanek z elementami gier muzycznych. Kombinacja ta nie powinna dziwić nikogo, w końcu odpowiedzialnym za grę studiem jest Harmonix, twórca serii Rock Band.

Fundamentem tytułu Chroma jest muzyka. Muzyka wpływa na całe otoczenie gry, zależnie od muzyki grającej na tle, może zmienić się wokół ciebie w jednej chwili całe otoczenie – dając tobie wprawdzie nowe możliwości ale i również wymagając od ciebie szybką reakcję oraz dostosowanie do nowego terenu. Muzyka jest dosłownie twoją bronią. Atakujesz przeciwnika falami dźwiękowymi, które w zależności od wybranej broni posiadają zróżnicowaną siłę przebicia oraz unikalny sposób działania na otoczenie. Arsenał obejmuje takie śmiercionośne bronie, jak gitary elektryczny, nisko strojone basy oraz różnego rodzaju perkusje, którymi będziesz mógł dopiec przeciwnikowi – a przede wszystkim jego słuchowi. Nim lepsze jest twoje poczucie rytmu i czasu, tym lepsze są twoje szansy aby przeżyć na tej arenie. Broń strzela w takcie muzyki, granaty eksplodują także w takcie muzyki.

W Chroma możesz grać solo lub założyć własną drużynę, w tym wypadku zespół, za pomocą którego podbijesz całą arenę. Do dyspozycji stoi kilka różnych klas, z których każda ma inne podejście do muzyki, co wpływa również na jej cały sposób grania. Podczas gdy tak zwany Assault oddaje szybkie strzały w takcie muzyki, Engineer będzie wymagał od graczy dobrej reakcji w klikaniu odpowiednich przycisków według odegranego schematu, podobnego do Rock Band lub Guitar Hero.