Tanadu

0
229
4/5 - (1 vote)

Tanadu to strategia MMO, która obecnie podbija świat. Przygotowało ją studio Can’t stop games i co ciekawe jej pochodzenie to Polska, a warto na wstępie podkreślić, że gra zasługuje na miano hitu i bierze udział w rywalizacji o najlepszą grę przeglądarkową 2011. Mamy tutaj rewelacyjną wręcz grafikę, setki tysięcy graczy, z którymi możemy rywalizować, bardzo bogaty zestaw opcji, zadań – wszystko to sprawia, że nie spędzimy przy tym tytule kilku minut, a raczej co najmniej wiele godzin. Tanadu to świetna propozycja dla fanów takich gier jak Heroes of Might and Magic, czy Disciples. Odnajdziemy tutaj elementy magiczne, walkę i wszystko czego tylko moglibyśmy oczekiwać od takiego typu gry.

Rozgrywkę rozpoczynamy od wyboru rasy, którą chcielibyśmy rozwijać, wśród nich mamy:

  • Ludzi
  • Elfy
  • Orków

Jak nietrudno zgadnąć każda z nich posiada specyficzne tylko dla siebie własności i zalety w stosunku do innych, a także pewne słabe punkty oraz odmienne jednostki bojowe. Jako pierwszy cel postaw sobie przerobienie samouczka – prostych misji, które wyświetlają się od początku, aby zapoznać nas z interfejsem użytkownika, tym co znajdziemy w mieście i o co właściwie chodzi.

Główna waluta w grze to złoto, to dzięki niemu możemy się rozwijać. Z tego powodu twórcy dają nam możliwość jego zdobywania w bardzo wiele sposobów: wykonywanie misji, walki na arenie, lub z innymi graczami, rozwój technologii i kilka innych. Oprócz złota niezbędna będzie nam również ruda, a przy wyższych poziomach tytułowe tanadu. Istnieje również waluta premium zwana Gleemery, nie daje ona zasadniczo przewagi nad innymi graczami, ale odblokowuje możliwość zakupu dodatkowych jednostek.

Nad systemem gry Tanadu można by się rozpisywać godzinami i stworzyć niejedną encyklopedię (a i takie już istnieją). Znajdziemy tutaj świetnie wykreowany świat fantasy, w którym spotkamy zarówno smoki jak i krasnoludy i niezwyciężonych magów. Naszym zadaniem jest rozwój własnego miasta, zbudowanie niepokonanej armii i rywalizacja z setkami tysięcy innych graczy o miano najlepszego. Warto rozejrzeć się w swojej okolicy, ponieważ być może bezpieczniej dla nas będzie zawrzeć kilka sojuszy.

Najciekawszym elementem jest grafika pseudo 3D, która niesamowicie przykuwa wzrok, jest kolorowa, zawiera wiele animacji i po prostu miło się dzięki temu spędza czas. Niewiele jest na rynku gier, które mogłyby się równać pod tym względem z Tanadu, warto się zarejestrować i spróbować swoich sił choćby z tego powodu – a gwarantuję, że po chwili rozgrywki nie będziemy chcieli przestać. Można ją polecić każdemu kto szuka unikalnego klimatu, czegoś nowego, a nie powielanego schematu.

Plusy gry:

  • Nowatorski pomysł
  • Bardzo rozbudowana
  • Rewelacyjna grafika
  • Duża popularność, wielu graczy

Minusy gry:

  • Czasami długo się wczytuje z powodu zaawansowanej grafiki

Adres gry: http://tanadu.com/

Adres forum: http://pl.forum.tanadu.com/

Źródło: https://www.izagotuje.pl/warzywa-a-zdrowie-jelit-dlaczego-warto-je-wlaczac-do-diety.html