Opis gry Klondike

0
197
Rate this post

Klondike to farmerska gra na przeglądarki, której akcja rozgrywa się w północnej Kanadzie. Swoją nazwę wzięła od miasteczka Klondike, w którym pod koniec XIX wieku odnaleziono bogate złoża złota i gdzie wybuchła wielka gorączka złota.

 

Dawno temu twój ojciec wyruszył w górskie ostępy na poszukiwanie złota. Z jego listów wynikało, że zmierzał on daleko na wschód w okolice Klondike. Niestety nadeszła zima, a słuch o nim zaginął. Gdy dorosłeś postanowiłeś go odszukać wyruszając do miejsca, o którym pisał ci w ostatnim liście. Tak znalazłeś się w Dolinie Granatowych Szczytów, gdzie musisz sprostać nowym wyzwaniom i przygotować się do nadchodzącej szybko zimy. W okolicach Klondike po krótkim i gorącym lecie następuje kilka miesięcy srogiej zimy. Nie zmarnuj więc swego czasu i przygotuj się na mroźne miesiące.

Grę rozpoczynasz w malutkim osiedlu, w którym twój ojciec pozostawił ukryty pod kamieniem skarb. Dzięki niemu i pomocy przyjaznych Eskimosów będziesz w stanie rozpocząć swoją przygodę osadnika. Od teraz będziesz miał ręce pełne roboty. Pod twoją opieką znajdą się różne zwierzęta, uprawy i budynki gospodarcze. Rozpocznij swoją zabawę, zbieraj zapasy, rozbudowuj swoją osadę i eksploruj nowe tereny dzięki ekspedycjom. Odgrywają one w Klondike bardzo ważną rolę, ponieważ w ich trakcie będziesz mógł znaleźć wiele przydatnych rzeczy niezbędnych do rozbudowy twojego osiedla. Wszystko co znajdziesz, możesz zapakować do plecaka lub na sanie i przywieźć z powrotem do swojego gospodarstwa. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie zadbanie o siebie i swoich podopiecznych. Tak twoi współpracownicy, jak i zwierzęta, które hodujesz powinni być najedzeni, wypoczęci i szczęśliwi. Pamiętaj więc o odpowiednim wyżywieniu i ładnym udekorowaniu okolicy. Nie zapomnij też oczywiście o sobie samym. Ciągła praca ubrudzi twoje ubranie, a chyba nie chciałbyś żeby twoi znajomi uważali cię za flejtucha. Zadbaj więc o swoją higienę i regularnie zmieniaj ubranie.

Wszelkie twoje aktywności podzielone są na zadania i osiągnięcia, które musisz wykonywać, aby zdobywać kolejne punkty. Dzięki postępom będzie rosła twoja pozycja w rankingu, w którym możesz też sprawdzić jakie wyniki osiągnęli znajomi. W tą społecznościową grę, w którą możesz angażować przyjaciół, możesz grać używając konta na Facebooku lub po prostu w przeglądarce internetowej.