Opis gry Guns and Robots

0
184
Rate this post

Film Short Circuit (polski tytuł Krótkie spięcie) w połowie lat 80tych zapoznał świat z sympatycznym robotem Johny Nr.5. Robotem, który właściwie został skonstruowany do celów militarnych…

 

Jednak pewnego dnia piorun w niego trzasnął i robot zyskując własną świadomość decyduje, że nie ma ochoty być machiną zagłady lecz chciałby pomagać gdzie się da. Cóż. Na zbyt wielką pomoc robotów, które napotkasz w grze Guns and Robots nie powinieneś liczyć – w najlepszym wypadku może trochę wyglądem przypominają wspomnianego robota, ale na tym też koniec. W trybie third-person przemierzasz własnym maszynowym rewolwerowcem futurystyczne areny, gdzie toczą się zacięte starcia robotów. Gra jest free-2-play i posiada zdecydowanie komiksową grafikę, która zachęca do zabawy. Zanim jednak będziesz uczestniczył w tej zabawie musisz pobrać clienta gry.

Pierwsze kroki w grze poprowadzą ciebie prosto do warsztatu. To właśnie tutaj wszystko zaczyna się od konstrukcji własnego robota. Możesz się tutaj porządnie wyszaleć i zbudować groźną machinę typu terminator lub coś bardziej przypominającego chomika typu Wall-E. Co do terminatora, naturalnie mówimy tutaj o bardziej standardowym wykonaniu tak jak T-800 a nie o zaawansowanych machinach typu T-1000. Nie spoglądając dalej na ten fakt, możliwości twojego warsztatu, który udostępnił tobie wydawca Masthead Studios, są nieograniczone i pozwalają tobie dopasować twojego robota kompletnie do twojego gustu. No i jeśli cokolwiek nauczyliśmy się z filmów dotyczących robotów, to to że robot powinien mieć własną giwerę. Nie koniecznie aby konsekwentnie zdominować ludzkość ale żeby przynajmniej być w stanie obronić się przed wrogimi robotami szarżującymi po polach bitwy. Więc powinieneś przymocować również jakieś bronie palne do twojego robota. A tak na marginesie, w grach MMO i tak nie powinieneś skakać po mapach nieuzbrojony!

Jak tylko skończyłeś konstrukcję twojego robota i jesteś pewien, że wszystkie systemy bojowe działają tak jak powinny, ruszasz na imprezę. Gra oferuje różne mapy, które tobie nawet pozwolą odegrać realia westernowe lub pirackie i zadbają o nie jeden uśmiech! Oczywiście strzelanka nie skąpi takimi możliwościami, jak na przykład założeniem własnej drużyny wraz z przyjaciółmi i ruszyć wspólnie w bitwę.