Opis gry Global Resistance

0
184
Rate this post

W alternatywnej wersji historii świata planetę ziemia nie mieszkują wyłącznie ludzie. Okazuje się też, nie tylko my stworzyliśmy śmiercionosną broń i nie tylko my potrafimy siać zagładę na świecie.

 

Global Resistance na przeglądarkę jest kontynuacją znanej serii Resistance. Historia świata została w tej grze brutalnie zmieniona. Otóż Europa została w latach 40 zaatakowana i w późniejszym czasie opanowana przez niezidentyfikowane istoty zwane chimerami. Chimery są ludźmi zaatakowanymi przez nieznany wirus, który powoduje ich mutację w krwiożercze ale mimo wszystko myślące istoty. Przyszłość rasy ludzkiej wisi na włosku, jedynie grupa odważnych żołnierzy jest w stanie przeciwstawić się fali zombie.

W tej grze rozpoczynasz akcję od zatroszczenia się o własną bazę i żołnierzy bedą cych pod twoim dowództwem. Mapa świata dokładnie obrazuje obecną sytuację na świecie. Dwa kolory, pokrywające kontynenty symbolizują dwa obszary wpływów między ludźmi a zmutowanymi istotami. Twoim zadaniem jest nie dopuścić, aby mapa w grze przeglądarkowej Global Resistance pokryła się kolorem czerwonym. Wtedy ludzkość nie będzie miała już czego szukać na ziemi.

Dobrze więc zaplanuj swoją strategię w Global Resistance. Od ciebie zależy na jaką misję desantujesz swoich żołnierzy. Pamiętaj, by na terytorium swojej bazy postawić jak najwięcej użytecznych budynków. Fabryka bomb na pewno ci się przyda. Jednak aby ją postawić potrzebujesz pieniędzy, a te otrzymasz w ramach nagrody za wykonane misje i stoczone pojedynki. Każdy pojedynek w grze browserowej Global Resistance wymaga od ciebie dobrze zaplanowanej strategii, pamiętaj, jakimi zasobami dysponujesz.

Trzymaj więc rękę na pulsie, pamiętaj, aby sprawdzać, na którym froncie ludzkość wygrywa a na którym przydało by się twoje wsparcie. Stawiaj kolejne fabryki bomb w swojej bazie i rekrutuj dodatkowych żołnierzy. Będziesz potrzebował ich wielu, aby w Global Resistance przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.