Ghost Recon Phantoms

0
96
Rate this post

Tom Clancy był czołowym autorem powieści sensacyjnych. Wiele z jego pomysłów zostało równie wykorzystanych przy produkcji gier komputerowych. Wystarczy chociaż wspomnieć cykl Splinter Cell. Inną, bardzo popularną serial jest też Ghost Recon, w której wcielamy się w rolę elitarnych żołnierzy, wypełniających misje na całym globie. W 2014 roku, swoją premierę miało Ghost Recon Phantoms, czyli kolejna część tego ciekawego cyklu, tym razem z pewną bardzo istotną różnicą – gra dostępna jest za darmo.

Oparty o model Free to Play Ghost Recon Phantoms jest klasyczną sieciową strzelaniną. Akcja tej produkcji przeniesiona została w niedaleką przyszłość, co sprawia, że żołnierze, którymi kierujemy mają dostęp do nowoczesnego i bardzo zaawansowanego technologicznie sprzętu oraz uzbrojenia. Dodatkowo, na korzystnie na zróżnicowanie rozgrywki wpływają trzy, diametralnie różne klasy postaci – Assault, Recon i Support. Każdą z nich gra się inaczej, a do tego spełniają inną rolę na polu bitwy. Te są całkiem rozległe, a walki toczy jednocześnie 16 osób.

Walka w Ghost Recon Phantoms nieco różni się od innych sieciowych strzelanek, ponieważ duży nacisk położony został na taktykę i rozeznanie na mapach. Najlepszym rozwiązaniem nie jest parcie przed siebie, ale współpraca i umiejętne poruszanie się po lokacjach. W przeżyciu pomaga też zaawansowany system osłon, przypominający rozwiązania zastosowane między innymi w serii Gears of War. Jako że gra jest ewidentnie bardzo taktyczna, to aby zachęcić graczy do współpracy zaoferowano im możliwość tworzenia klanów, czyli zorganizowanych grup, wspólnie biorących udział w sieciowych zmaganiach.

Gracze, którzy cenią sobie rywalizację i wspinanie się po szczeblach drabinek rankingowych powinni być zadowoleni z tego, co Ghost Recon Phantoms ma do zaoferowania w tej kwestii. W grze znajdują się bowiem liczne rankingi i statystyki, a także międzynarodowe turnieje z atrakcyjnymi nagrodami.