Czy warto kupić laptopa do 2500 złotych?

0
98
Rate this post

Ceny komputerów przenośnych spadają, pojawia się konkurencja w postaci tabletów, a kto wie, co wydarzy się za jakiś czas, czy nie powstanie coś zupełnie nowego i rewolucyjnego? To wszystko udowadnia, że nie warto już dzisiaj inwestować w zbyt drogi sprzęt, którego termin przydatności skończy się szybko. Wystarcza laptop do 2500 złotych, ale jak wybrać najlepszy, na co zwracać uwagę?

Dobry do gier

Laptop do 2500 złotych to świetny wybór nie tylko ze względu na atrakcyjną cenę, oferuje bowiem sporo możliwości. To już na pewno nie te czasy, gdy w tej cenie można było kupić nijakie modele, a jak chcieliśmy coś lepszego, to musieliśmy przygotować się na koszt rzędu około 4000 złotych. Dość np. zauważalne obniżenie cen sprawiło, że już laptopy za 2000-2500 są dobre do gier komputerowych. Wiadomo jednak, że nie na każdym da się pograć, więc jeśli jest to dla nas ważne, powinniśmy szukać laptopa właśnie pod tym kątem. Niemniej, bez problemu znajdziemy taki model w tej rozsądnej cenie. Zobacz takż eten artykuł: http://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jak-wybrac-laptop-do-2500-zl.bhtml

Odpowiedni do pracy

Każdy ma inne wymagania, ale trzeba przyznać, że w tej cenie znajdziemy sprzęt do różnych zadań. Jak na przykład szukamy sprzętu do pracy na wyjazdach, to bez problemu dostaniemy laptop do 2500 złotych, który ma odpowiednią przekątną ekranu – od 11 do 13 cali, posiada energooszczędne podzespoły, które nadają się do pracy zdalnej. Co więcej, w tej cenie kupimy dobrze wyposażone, ale i ładne, stylowe modele.

Podział laptopów do 2500 złotych

Zasadniczo, laptopy do 2500 złotych dzielimy na dwie grupy. W pierwszej znajdziemy modele najtańsze, których cena nierzadko jest niższa niż 2000 zł. Takie laptopy przeważnie mają zintegrowany w procesie układ graficzny. Druga grupa to modele droższe, ale i lepsze. Mają dodatkowe karty graficzne, które gwarantują lepsze osiągi, na przykład w grach. Laptopy z niższej półki cenowej są wystarczające do pracy biurowej czy odtwarzania filmów.

Podsumowując, należy stwierdzić, że jeśli chcemy solidny i niezawodny sprzęt, to wystarczy nam 2500 złotych. W tej cenie, a nawet i niższej wiele jest modeli, które gwarantują wysoką jakość.