Opis gry Epic Arena

0
166
Rate this post

Walcz przeciw innym graczom z całego świata, albo wyzwij swoich znajomych na pojedynek na śmierć i życie w Epic Arena. Zbieraj karty, skompletuj i wyposaż swoją drużynę i osiągnij dominację na arenie.

 

Ciężko przypisać Epic Arena do jednego gatunku gier, ponieważ łączy ona w sobie elementy MMORPG, strategii turowej i gry karcianej. Jego złożona, pomysłowa mechanika, pozwoli każdemu znaleźć coś ciekawego dla siebie. Po pierwsze składasz swoją niepowtarzalną drużynę herosów, czarów i ekwipunku ze zdobytych wcześniej kart, następnie ubierasz ich i uzbrajasz tak jak w typowym RPG, a w końcu ruszasz do turowej walki na arenie. Asynchroniczna rozgrywka pozwala ci prowadzić kilka walk jednocześnie i na spokojnie wracać do nich kiedy tylko chcesz. To trochę jak rozpoczęta partia szachów, do której możesz wrócić kiedy tylko masz ochotę. Tylko, że tym razem zamiast drewnianej planszy i pionków, możesz używać do gry Facebooka lub urządzenia mobilnego.

Na początku musisz wybrać jedną z dwóch stron konfliktu. Bractwo Porządku i Legion Chaosu. Już po ich nazwie i wyglądzie możesz stwierdzić, która z drużyn jest tą dobrą, a która złą. Kogo wybierzesz zależy tylko od ciebie. A każda ze stron oferuje inne postacie, umiejętności i odmienne strategie. Dzięki temu że Epic Arena stworzone jest w całości w 3D, w każdej chwili podczas walki, możesz obracać polem bitwy, przybliżać lub oddalać widok. Co do pola bitwy, to do wyboru masz jedną z 3 aren podzielonych na sześciokątne pola. Są to koloseum, sanktuarium i alpejska łąka. Każde z nich charakteryzuje się inną strategią, ponieważ rozmieszczone są na nich różne pola specjalne posiadające bonusy wpływające na rozgrywkę, jak zwiększone obrażenia, obrona przed atakami fizycznymi lub magicznymi.

W Epic Arena możesz grać zupełnie za darmo na Facebooku lub na urządzeniu mobilnym z systemem iOS i Android. Grając przez internet możesz wyzywać realnych przeciwników z całego świata lub w trybie offline szlifować swoje umiejętności w wyzwaniach przygotowanych dla jednego gracza. Przygotuj się do walki, wrogowie już czekają na ciebie.