Opis gry Strife

0
168
Rate this post

MOBA dla początkujących! Wybierz dowolnego bohatera z drużyny dostępnych wojowników o nadzwyczajnych umiejętnościach i dosłownie wpadnij z wizytą do bazy przeciwnika.

 

Strife jest darmowym a ponadto dosyć typowym tytułem MOBA, czas spędzasz walcząc na arenie przeciwko graczom z całego świata. Gra została stworzona przez twórców klasyka tego gatunku, Heroes of Newerth. W przeciwieństwie do innych przedstawicieli gatunku MOBA, Strife jest mniej skomplikowany a arena, całe pole wirtualnej rozgrywki, jest troszkę mniejsza. Kto więc już zawsze chciał zerknąć na rozróby typu MOBA, ale nie miał ochoty na skomplikowaną obsługę, znalazł właśnie to, czego szukał!

Zanim rozpoczną się igrzyska, wybierasz oczywiście bohatera. Każdy z bohaterów różni się nie tylko wyglądem ale i również umiejętnościami, którymi dysponuje. Oznacza to jednocześnie, że każdy z bohaterów wymaga inne podejście do rozgrywki. Zamaskowany łucznik Rook na przykład, jest bardzo efektywny na dystans – to znaczy, że powinieneś omijać nim jakichkolwiek walk wręcz i koncentrować się na wspieranie drużyny salwami strzał z wspomnianego dystansu. Wyłącznie od ciebie zależy, czy chciałbyś wyspecjalizować się na operowaniu kilkoma wybranymi bohaterami lub od razu zapoznać się intensywnie z wszystkimi dostępnymi postaciami i ich unikalnymi umiejętnościami.

Sama rozgrywka odbywa się na mapce, która jest podzielona na cztery obszary. Pojedyncze obszary różnią się nie tylko wyglądem ale także możliwościami rozgrywki. Celem głównym jest oczywiście całkowite zniszczenie wrogiej bazy, która znajduje się na drugim końcu mapy. Podobnie jak do Rzymu, do bazy oponenta prowadzi wiele dróg, lub powiedzmy lepiej szlaków. Wspierać ciebie w tym przedsięwzięciu będą współgracze oraz komputerowo sterowani pomocnicy, tak zwani minions.

Nie zapomnij jednak o jednym, główny cel twojego przeciwnika nie polega na farmowaniu gruszek i kapusty lecz odwrotnie na spustoszeniu twojej bazy oraz unicestwieniu ciebie i wszystkich twoich pomocników.