About Love, Hate and the other ones – Recenzja

0
127
Rate this post

Gry indie mają to do siebie, że tak naprawdę wystarczy jeden nawet niewielki aspekt i gra okazuje się sukcesem. W przypadku About Love, Hate and the other ones tym aspektem jest… A może jednak opowiem po kolei?

Niewielki projekt od Black Pants Studio, twórców bardzo udanego Tiny and Big: Grandpa’s Leftovers jest przedstawicielem gier logicznych. Naszym zadaniem będzie, więc ustawianie w odpowiedni sposób elementów na planszy tak aby bohaterowie, którymi kierujemy dostali się do wyjścia. Tym co sprzedaje About Love, Hate and the other ones są niewątpliwie nasi podopieczni, czyli Miłość i Nienawiść. Oboje mają specjalne zdolności, które pozwalają im przestawiać Innych(other ones) tak aby umożliwili im przejście. Miłość może przyciągnąć do siebie Innych słowami „I love you”, analogicznie Nienawiść odpycha ich mówiąc „I hate you”. I to z grubsza tyle jeśli chodzi o interakcję. Bohaterami kierujemy przy pomocy myszy, nie ma więc wielkich komplikacji.

Niezaprzeczalnie w grze urzeka styl graficzny. Miłość, Nienawiść jak i Inni są animowani w miły dla oka sposób i prezentują się niezwykle sympatycznie. Również tła dwuwymiarowych plansz mogą się podobać.

Jeśli chodzi o dźwięk to niestety nie będzie nam dane usłyszeć zbyt wielu utworów muzycznych… W sumie tylko menu opatrzone jest jakimkolwiek motywem. Może nie jest to zbyt duży minus, jednak w poprzedniej grze Black Pants soundtrack był fenomenalny i nie ukrywam, że również tutaj spodziewałem się ciekawej muzyki. Muszę jednak przyznać, że sposób w jaki wypowiadają się Miłość i Nienawiść ma swój urok

Poziom trudności rośnie wraz z kolejnymi poziomami, jednak każdy z nich po dłuższej lub krótszej chwili zastanowienia nie powinien sprawić komukolwiek problemu. Jeśli logiczne myślenie nie jest wam obce i lubicie czasem wysilić trochę szare komórki to będziecie bawić się wyśmienicie.

About Love, Hate and the other ones nie jest kamieniem milowym dla gatunku, niemniej ciekawy styl graficzny i sympatyczni bohaterowie zdecydowanie zachęcają do zapoznania się z grą. Ja bawiłem się przy niej świetnie i mam nadzieję, że wy również będziecie.

Uwaga konkurs! Jeśli chcesz wygrać kopię About Love, Hate and the other ones to masz teraz szansę! Napisz w komentarzu jaka jest Twoja ulubiona gra indie i dlaczego(lub jeśli w takowe nie grasz również napisz dlaczego). Osoba z najciekawszą wypowiedzią otrzyma ode mnie kopię About Love, Hate and the other ones na Steam! Macie czas do piątku(6.03.2015).