Opis gry Civilization Revolution 2

0
226
Rate this post

Poznaj serię Sid Meier Civilization tym razem w wydaniu na urządzenia mobilne. W Civilization Revolution 2 poprowadzisz swoich podwładnych ku potędze rozpoczynając swoją przygodę od kilku osadników, a kończąc na potężnej cywilizacji.

 

Będziesz mógł wybrać jedną z 16 wielkich postaci historycznych na przywódcę swojej cywilizacji. Rozgrywka rozpocznie się w zamierzchłych, mrocznych czasach gdzie będziesz miał do dyspozycji jedynie grupkę osadników i podstawową wiedzę. Niby niewiele, ale powinno ci to wystarczyć do założenia podstaw cywilizacji, która przetrwa następne tysiąclecia. Twoim celem jest kierować poczynaniami swoich podwładnych przez kolejne wieki, prowadząc wojny, podbijając sąsiadów i rozwijając ich wiedzę i technologie.

Podczas podróży przez kolejne epoki spotkasz się z odkryciami charakterystycznymi dla każdej z nich. Wynalezione na początku koło i pismo, w przyszłości zaowocują samolotami, elektrowniami atomowymi i lotami w kosmos. Oprócz odkryć, które są kamieniami milowymi cywilizacji, spotkasz także wielkie historyczne postaci. Nie przegap więc pogawędki z Abrahamem Lincolnem, Napoleonem czy Gandhim. Rozmowy te mogą być bardzo ważne dla twojej cywilizacji, pozwalając ci niekiedy zastąpić krwawe wojny bardziej opłacalnymi sojuszami, wymianą handlową i intelektualną.

W Civilization Revolution 2 możesz także spróbować rozegrać przygotowane scenariusze, które postawią cię w odpowiednim miejscu i czasie historii, dając ci konkretne zadanie do wykonania. Spróbuj więc swoich sił dokonując wyborów w decydujących momentach starożytności, średniowiecza, wojen napoleoński, czy XX wieku.

Strategia Civilization Revolution 2 jest następcą wydanej w 2008 roku na konsole Civilization Revolution. Najnowsza gra z serii jest specjalnie zoptymalizowana i zaprojektowana na urządzenia mobilne, korzystając ze wszelkich możliwości jakie dają urządzenia iPhone i iPad z systemem iOS. Gra łączy w sobie klasyczne strategiczne elementy serii Sid Meier’s razem z intuicyjnym interfejsem gry zaprojektowanym pod urządzenia dotykowe.