Opis gry Sparta: War of Empires

0
180
Rate this post

Rusz do walki przeciw Xerxesowi i perskiej potędze. Z pomocą króla Leonidasa i jego wojsk spróbuj osiągnąć ostateczne zwycięstwo. Nikt nie będzie w stanie cię powstrzymać, gdy zbierzesz odpowiednią ilość zapasów i poszerzysz zasięg swojego królestwa.

 

Jest V wiek przed Chrystusem, a Grecja pogrążyła się w chaosie pod naporem perskiego imperium pod wodzą Xerxesa. W starożytnym świecie Sparta: War of Empires polityka i dyplomacja mają takie same znaczenie jak ostrza twoich mieczy. Ludzie potrzebują prawdziwego bohatera. Przywódcy, który poprowadzi ich do zwycięstwa. To właśnie ty możesz stać się tym wybrańcem. Z pomocą króla Leonidasa i jego Spartan, będziesz mógł udowodnić swoje umiejętności jako strateg, dyplomata i dowódca, budując armię, która będzie w stanie pokonać nawet i samego Xerxesa. Czy okażesz się na tyle silny, żeby powstrzymać przeciwnika i zbudować prawdziwe imperium w tej darmowej grze na przeglądarki?

Zbieraj surowce, rozwijaj miasto i rekrutuj potężna armię, która zmiażdży każdego przeciwnika. W obliczu napadu Persów, zostałeś wybrany na Archonta – przywódcę greckiego miasta państwa, które będzie ono od teraz źródłem twoich dochodów, kuźnią armii i sercem rozrastającego się imperium. W trakcie swojej przygody oprócz Persów, będziesz musiał także potykać się z innymi miastami kierowanymi przez graczy. Jedynie dzięki sprytnej dyplomacji, mądremu zarządzaniu surowcami i armią oraz odpowiednim sojuszom, będziesz w stanie zapisać swoje miejsce w historii Grecji. Twoje miasto, jeżeli odpowiednio zadbasz o jego rozwój, będzie dostarczało ci niezbędnych surowców do prowadzenia wojny. Żywność, drewno i brąz – wszystko to potrzebne jest, abyś mógł bez obaw rozwijać swoją wojenną machinę. Nie zapominaj o handlu, dzięki któremu będziesz mógł sprzedać nadwyżki produkcyjne i zdobyć brakujące ci w danym momencie surowce.

Ważnym elementem strategicznej gry Sparta: War of Empires jest także tworzenie odpowiednich sojuszy z innymi graczami i ich miastami. Tylko głupiec wyruszyłby na wojnę przeciw potężnej Persji samotnie. Pamiętaj, że z pomocą odpowiedniej dyplomacji uda ci się obronić twoją ojczyznę przed upadkiem.