Opis gry Clash of Clans

0
114
Rate this post

Podbij lub zostań podbitym! Te semi-uniwersalne motto przedstawia w skrócie, co najważniejsze w tej gierce. Podbij ziemie innych graczy, odpierając jednocześnie ich próby ataku.

 

Clash of Clans jest grą strategiczną, która nie przykłada wagi wyłącznie do ekonomicznej rozbudowy małej osady – walka oraz podbicie nowych ziem jest również ważnym elementem tej gry. Ale zacznijmy od samego początku. Za pomocą iPhone, iPada lub podobnych urządzeń mobilnych korzystających z Androida, zaczynasz przede wszystkim od, typowych dla tego gatunku, podstaw. Niezłamaną wytrzymałością i strategiczną dalekowzrocznością przekształcasz kawałek bezludnej ziemi w imponującą miejscowość. Niestety twój sukces jest jednocześnie motorem, napędzającym zazdrość i nienawiść innych graczy. Szybko stajesz się ciekawym celem i nie pozostaje tobie nic innego, niż ruszyć twoimi wojownikami w decydującą walkę.

Darmowa gra na smartfony wpada szybko w oko, szczególnie dzięki swojej kreskówkowej grafice. W tej grze nie musisz się obwiać krwawych rozróbek na polu bitwy. Aczkolwiek gra wygląda niewinnie, nie zabraknie jej jednak dobrej porcji akcji. Wspierany przez magów wojennych, barbarzyńców (przypominających legendę wrestlingu Hulka Hogana), a ponadto nawet smoki, podejmujesz próbę podbicia całego wirtualnego świata Clash of Clans. Nie będzie to jednak łatwym przedsięwzięciem, ponieważ pozostali graczy dążą również do tego samego celu. Warto więc rozejrzeć się za jakimś ciekawym klanem lub założyć własny. Samotnemu wilkowi nie zawsze łatwo bywa. Wprawdzie początkowo twoim najgroźniejszym przeciwnikiem są tylko karłowate gobliny, ale prędzej czy później sam Król Goblinów skieruje swoją uwagę na ciebie. Właśnie w takim momencie, klan okazuje się bardzo przydatną opcją strategiczną, korzystając z której, pokonasz nawet najpotężniejszego wroga.

Ziemie ojczyste bronisz przed napadami za pomocą murów, wież, bomb, pułapek oraz armat. Ponadto dysponujesz 10 typami jednostek, które mogą pochwalić się unikalnymi umiejętnościami. Pobranie gry Clash of Clans nie kosztuje ani centa, granie również – jednak aby grać, musisz być połączony z internetem.