Castle of Heroes

0
183
Rate this post

Castle of Heroes jest darmową grą na przeglądarkę spod skrzydeł marki Snail Game. Rozgrywa się ona w pięknym świecie fantasy i pozwala zapomnieć o świecie realnym na dłuższą chwilę. Grafika łączy w sobie elementy, które już nieco wyszły z mody ze wspaniałymi animacjami, które niewątpliwie przykuwają naszą uwagę. Do wyboru mamy tutaj wiele ras, a rozbudowa twierdzy pozwoli nam na przewagę nad innymi graczami. Momentami brakuje tu niestety precyzyjnego tłumaczenia, przez co nawet podążając za samouczkiem, trzeba się na chwilę zastanowić, co właściwie mamy zrobić.

Dostępnych jest aż 5 głównych surowców: drewno, ruda, siarka, kryształ i oczywiście jakaś waluta, w tym przypadku po prostu złoto. Za ich pomocą będziemy w stanie wznosić nowe budynki w twierdzy, ale także podnosić ich poziom. Castle of Heroes bardzo przypomina odpowiednik gry komputerowej Heroes Of Might and Magic. Cały schemat wygląda jakby był przerysowany właśnie stamtąd – naszym zdaniem to plus, ponieważ trzeba przyznać, że po dziś dzień jest to tytuł, który zna niemal każdy.

Zbierając surowce podczas wędrówki po mapie będziemy się musieli zmierzyć z ich strażnikami. Podobnie będzie z kopalniami, w których możemy napotkać większy opór i nieraz zdarzy się, że polegniemy, gdy przeliczymy swe siły. W zależności od rasy jaką wybierzemy mamy do dyspozycji wiele jednostek do budowy, ciężko jest tutaj ponownie nie przytoczyć Heroes of Might And Magic, ponieważ wszystko jest bardzo podobne – wielu pewnie kojarzy kościane smoki, czy wampiry. Oczywiście, aby móc produkować odpowiednie jednostki, musimy najpierw wybudować odpowiednie budynki, a schemat jest tutaj taki, że budowa jednego odblokowuje możliwość kolejnych rzeczy.

W grze do wykonania jest również wiele zadań od tych prostych, które wykonujemy, poprzez rozwój twierdzy i wznoszenie nowych budynków, aż po trudniejsze, czyli walki, często z naprawdę ciężkimi rywalami. Jak nietrudno zgadnąć istnieje również możliwosć atakowania naszych sąsiadów, których odnajdziemy na mapie. Powinniśmy z tym jednak zaczekać do momentu, gdy nasz heroes będzie posiadał nieco wyższy poziom i wsparcie pokaźnej armii.

To o czym trzeba wspomnieć w przypadku Castle of Heroes to bardzo przyjemna grafika. Nie wygląda ona może jakoś zabójczo świeżo (w końcu gra jest z roku 2009), jednak powoduje, że przychodzą do nas wspomnienia z dawnych lat. Nie ma tutaj elementów niedopracowanych pod tym względem. Jedyny minus to jak już wspomnieliśmy na początku niezgodność w kilku miejscach tłumaczenia, np „Zadania” podczas, gdy chodzi o „Misje”.

Plusy gry:

  • Widać bardzo mocno wzorowanie na Heroes of might and magic (pozytywnie)
  • Całkiem fajna grafika
  • Wiele ras do wyboru i duże możliwości rozbudowy oraz upgreadów

Minusy gry:

  • Kilka elementów dziwnie przetłumaczonych

Adres gry: www.pl.heroes.gpotato.eu

Adres forum: www.pl.heroes.gpotato.eu/Community/Forum/

Poprzedni artykułCannons
Następny artykułDarkOrbit
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.