Lord Of Ultima

0
159
Rate this post

Lord Of Ultima jest grą na przeglądarkę od jednej z największych wytwórni gier EA Phenomic, jest to ten sam Electronic Arts, który stworzył chyba każdemu nam znane serie jak Fifa, Need for Speed, czy The Sims. Jak nietrudno się domyślić, jest to więc gra na najwyższym poziomie jeśli chodzi o wykonanie i dopracowanie, nie znajdziemy tutaj tandetnej grafiki i dziur w tłumaczeniach. Scenariusz jest opracowany w ten sposób, abyśmy mogli uczestniczyć w społeczności, która opiera się na handlu, ale także toczyć bitwy, zawierać sojusze i rozwijać swoje miasto.

Lord Of Ultima jest grą strategiczną, gdzie za zadanie mamy rozbudować początkowo niewielką osadę, zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość surowców i bezpieczeństwo naszych poddanych. Sam system rozgrywki nie powinien być obcy dla tych, którzy mieli do czynienia z grami takimi jak Travian, czy Plemiona, tutaj nie mamy jednak wyboru rasy, którą chcemy grać. Nasze miasto jest ogrodzone podwójnym murem, dzięki czemu posiadamy podstawową obronę przed najeźdźcami, nie powinniśmy jednak zbytnio na nich polegać  i jak najszybciej podnieść ich poziom, a także stworzyć przynajmniej niewielką armię. Do dyspozycji mamy aż 30 różnych budynków oraz 18 potężnych jednostek bojowych, a każde z nich możemy też dodatkowo ulepszać.

Sterowanie odbywa się za pomocą myszy i klawiatury i jest naprawdę bardzo intuicyjne. Dodatkowo do gry wprowadzi nas prosty poradnik, dzięki czemu bardzo szybko przejdziemy do właściwej rozgrywki. Wszystko jest tutaj naprawdę czytelne i nie sprawi problemu tak jak to bywa w innych grach, szczególnie strategicznych, gdzie zazwyczaj występuje wiele opcji.

Jeżeli chodzi o grafikę i otoczkę, to Lord of Ultima może z powodzeniem mieści się w czołówce najbardziej dopracowanych tytułów. Twórcy zadbali nie tylko o to, aby cieszyć nasze oczy rewelacyjną wręcz grafiką z licznymi animacjami, ale także pobudzają nasze uszy spokojną muzyką w tle i realistycznymi odgłosami natury.

Lord Of Ultima to prawdziwy rarytas wśród gier strategicznych MMORTS na przeglądarkę. Odnajdziemy tu najlepsze cechy podobnych tytułów, tyle, że wykonane w najnowszych technologiach i ze świetną grafiką. Tytuł zdecydowanie zasługuje na sporą uwagę.

Plusy gry:

  • Świetna grafika
  • Muzyka i dźwięki
  • Bardzo intuicyjny interfejs
  • Wikipedia i dobry poradnik

Minusy gry:

  • Świetne efekty audio wizualne mogą sprawiać problemy na słabszych komputerach i wolniejszych łączach internetowych

Adres gry: www.lordofultima.com/pl/game

Adres forum: www.lordofultima.com/pl/forum

Poprzedni artykułLodowe Ogrody
Następny artykułManagerZone
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.