DarkOrbit

0
176
Rate this post

Pełna akcji i niesamowicie dynamiczna strzelanka w czasie rzeczywistym. Wszystko rozgrywa się w przestrzeni międzygalaktycznej pomiędzy trzema firmami: Marsem, Ziemią i Wenus. Tak najkrócej można opisać produkcję firmy Big Point, czyli Dark orbit. Przekonało się do niej już ponad 40 milionów ludzi na całym świecie.

Gracz na początku musi wybrać pomiędzy jedną z trzech firm, które mają odmienne cechy i cele.

  • Mars minig operations (MMO) uprawia głównie gospodarkę rabunkową energii w kosmosie. Nie możesz jednak liczyć na pomoc firmy, jesteś skazany zupełnie na siebie. Dzięki temu jednak możesz skupić się na swoich własnych celach i zostać najlepszym międzygalaktycznym wojownikiem.
  • Venus resources unlimited (VRU) to głównie firma zajmująca się ochroną galaktyki, dba jednak o pracowników takich jak ty. Ciężko pracując możesz osiągnąć tytuł osławionego dowódcy.
  • Earth industries corporation (EIC) to ziemska firma, która jest czymś pomiędzy dwoma wcześniejszymi. Jako pilot musisz jednak być podporządkowany w pewnym stopniu celom firmy, co wcale nie przeszkodzi ci w osiąganiu najlepszych wyników.

W grze rozbudowujemy swój początkowo mały i niezbyt groźny statek kosmiczny, aby z czasem stać się najpotężniejszym krążownikiem w całej galaktyce. W hangarze zarówno rozbudujemy swój pojazd o dodatkową broń, czy wymienimy amunicję. Oprócz tego możemy kupić całkiem nowy silniejszy statek, tracąc tym samym stary. Na targu znajdziemy wyposażenie oferowane przez innych graczy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić kredyty i uridium – najcenniejszy surowiec.

Główną częścią gry jest jednak kosmos, po którym możemy się poruszać przy pomocy myszy. Jest on stworzony w ciekawej grafice z licznymi animacjami oraz dźwiękami. Naszym zadaniem jest wykonywanie misji, a przy okazji zbieranie surowców napotkanych po drodze. Po galaktyce podróżują też inni piloci, z którymi możemy walczyć, lub po prostu nie wdawać się z nimi w niepotrzebne potyczki.

Gra Dark orbit robi bardzo dobre wrażenie, szczególnie w kwestii poruszania się po kosmosie. Widać, że jest dopracowana i aż miło się przy niej spędza czas.

Plusy gry:

  • Dobra grafika i animacje
  • Dźwięki podczas rozgrywki
  • Sporo opcji i dopracowanie

Adres gry: www.darkorbit.pl

Adres forum: www.pl.board.bigpoint.com/darkorbit/

Poprzedni artykułCastle of Heroes
Następny artykułDamoria
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.