Battlestar Galactica

0
216
Rate this post

Battlestar Galactica to tytuł, który w szczególności powinien kojarzyć się każdemu fanowi gatunku science fiction. Jest to gra oparta o wielki hit z wielkiego ekranu. Możemy się tutaj wcielić w jednego z załogantów po stronie Cylonów, lub Ludzi i walczyć z wrogimi statkami kosmicznymi. Gra została stworzona przez firmę BigPoint, więc na pewno nie musimy obawiać się o oprawę graficzną – w końcu jest to ta sama wytwórnia, która stworzyła Deepolis, czy DarkOrbit.

Rozgrywkę możemy oczywiście toczyć w swojej przeglądarce, jednak musimy najpierw zainstalować unity web player. Jest to spowodowane tym, że Battlestar Galactica korzysta z innowacyjnego silnika graficznego zapewniającego niesamowitą grafikę 3D. Na wolnych komputerach może ona z tego powodu chodzić nieco ociężale.

Do wyboru mamy dwie rasy:

  • Ludzie
  • Cyloni

obie te floty posiadają poważne uszkodzenia i z tego powodu rozgrywa się między nimi wyścig po surowce i zajęcie przestrzeni kosmicznej. To, po której stronie zdecydujemy się walczyć zależy od nas na początku gry.

Battlestar galactica jako gra na przeglądarkę jest darmowa, jednak tak jak wszędzie możemy tutaj kupić dodatkowe rzeczy. Na razie jest to tylko waluta gry, czyli kubity. Dzięki nim możemy rozbudowywać nasze statki i kupować nowe jednostki, które są odporniejsze i efektywniejsze w ataku. Można też rozwijać swoje umiejętności

Gra jest bardzo rozbudowana, nie będziemy tutaj jedynie latali statkiem, jak miało to miejsce na przykład w DarkOrbit. Tutaj będziemy także poruszali po naszych statkach kosmicznych, a wszystko oczywiście w świetnej oprawie 3D.

Dzięki wielu innowacjom tytuł ten może zostać grą przeglądarkową 2011 roku, na pewno więc warto zwrócić na nią uwagę. Osobiście nie wciągnęła mnie jakoś strasznie, ale to zapewne dlatego, że nie jestem fanem tego typu gier – dla fanów Sci Fi to po prostu pozycja obowiązkowa.

Plusy gry:

  • Niesamowita grafika 3D
  • Dźwięki otoczenia
  • Innowacyjność

Minusy gry:

  • Spore wymagania sprzętowe (zalecane Intel Dual Core 2,3GHz, 2GB ram, karta graficzna NVidia serii 8000)
Poprzedni artykułBasketball Game
Następny artykułBeStudent
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.