Romadoria

0
132
Rate this post

Romadoria jest strategiczną grą przeglądarkową z grafiką imitującą 3D. Jest to kolejny tytuł, w którym odnajdziemy elementy starożytnego Rzymu i wielkich cywilizacji. Naszym głównym celem jest rozbudowa imperium, na czele którego stoimy, a także podbój innych graczy i nieustająca walka. Możesz spróbować wskoczyć do czołówki najlepszych graczy, ale na pewno nie będzie to na początku łatwe. Studio looki pokazało tym razem w swej nowości, że potrafią zrobić także gry pozbawione błędów i dziur w tłumaczeniach, gra sprawia wrażenie dopracowanej i nie dopatrzyliśmy się błędów podczas testów.

Początkowo będziemy musieli wybudować forum romanum w centrum naszego miasta. System budowy jest podobny jak w wielu innych grach strategicznych. Budując jakiś budynek odblokowujemy następnie inne, które możemy wybudować, jednak za każdym razem wzrasta również czas ich wznoszenia. Niektóre budynki możemy postawić tylko raz, inne natomiast w większej ilości, a także je ulepszać.

W Romadorii dostępnych jest kilka podstawowych surowców: Denary, które są ogólną walutą w grze – pozwalają na budowę oraz szkolenie armii. Dzięki złotu możemy szpiegować innych graczy, natomiast żywność i pociski są niezbędne do atakowania innych. Istnieje również waluta premium – wino. Możemy je wymienić na surowce, a także skracać czas budowy.

Interfejs gry jest bardzo intuicyjny i mamy wrażenie, że wszystko znajduje się dokładnie na swoim miejscu. Początek gry nie jest specjalnie trudny, pomoże nam w jej poznaniu krótki przewodnik. Dodatkowo istnieje strona typu wiki, na której znajdziemy wszystkie informacje na tematy związane z grą. Dodatkowo fajną rzeczą jest wbudowany w grę czat, podobny do tego z np war2 glory, dzięki czemu, gdy się nudzimy możemy pogadać z innymi graczami.

Grafika jest miła dla oka, ale nie można o niej powiedzieć, żeby zwalała z nóg. Podobnie jest z samym systemem gry, odnajdziemy tutaj sporo opcji, ale mimo wszystko pozostaje jakiś niedosyt, nie odnajdujemy tutaj praktycznie nic czego nie byłoby już w innych grach. Romadoria to przyzwoita gra i z pewnością posiada oraz zdobędzie nowych fanów, nie jest to jednak szczyt możliwości jakie można uzyskać w dzisiejszych grach przeglądarkowych.

Plusy gry:

  • Miła dla oka grafika i ogólne wykończenie
  • Pomoc w grze, wiki

Minusy gry:

  • Brak innowacyjności
  • Małe okienko gry
  • Mogłaby być bardziej rozbudowana jak na strategię
Poprzedni artykułRamaCity
Następny artykułSeaFight
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.