Wybierz jedną frakcję i walcz o władzę nad tym światem znajdującym się w stanie wojny. Przed sobą masz mnóstwo trudnych wyzwań, tak więc nastaw się na ostre walki…

 

Panuje zaciekła wojna w prawie całkowicie zniszczonym świecie gry Operation Gamma 41. Na początku gry strategicznej wybierasz jedną z dwóch frakcji, tak więc walczysz po stronie aliantów lub po stronie państw osi.

Pod twoją kontrolą znajduje się całe miasto zburzone przez wojnę. W trakcie gry Operation Gamma 41 musisz odbudować ponownie wszystkie budynki tego miasta, a nawet je ulepszyć. Tak więc spraw, aby znajdowały się w twoim mieście lotnisko, akademia wojskowa oraz odbudowane centrum. Jeżeli odbudowałeś już na twoim terenie te zniszczone budynki, to możesz je teraz rozbudować, aby zwiększyć produkcję. W grze na przeglądarkę Operation Gamma 41 nie jesteś odpowiedzialny tylko za wybudowanie miasta i za powiększenie twojego własnego terenu, lecz także za stworzenie silnej i potężnej armii. Dzięki mocnym jednostkom rośnie w trakcie gry twoja potęga.

Rozglądaj się za sławnymi bohaterami wojennymi, którzy poprowadzą twoje jednostki do zwycięstwa. Umiejętności twoich bohaterów stopniowo ulepszasz, dzięki temu twoi bohaterowie mogą podjąć coraz trudniejsze wyzwania i walki.

Również ty bierzesz udział w świecie wirtualnej Drugiej Wojny Światowej i kierujesz podczas walk na przykład twoim wojskiem lądowym. Przy tym decydujesz sam o taktyce i prowadzisz twoje wojsko do zwycięstwa. Natomiast na arenie możesz w pojedynkę udowodnić twoje własne zdolności bitewne, likwidując każdego twojego wroga. Możesz też wraz z innymi graczami zaatakować i zniszczyć miasta twoich przeciwników.