Opis gry Panzer General Online

0
184
Rate this post

Gdzie umieścić artylerię a gdzie infanterię, i co dalej? Zwycięstwo na polu bitwy zależy jedynie od twoich decyzji!

 

Twoja przeglądarka internetowa niebawem stanie się strefą wojenną! Prawdziwy klasyk gier strategicznych powraca, tym razem jako darmowa wersja przeglądarkowa! Gra Panzer General ujrzała światło dzienne już w roku 1994, z czasem dorobiła się statusu gry kultowej i doczekała się nie jednej kontynuacji. Spoglądając na tytuł wiadomo od razu, że gra przykłada dużą wagę do czołgów.

Panzer General Online jest – podobnie jak już pierwowzór – osadzony w realiach Drugiej Wojny Światowej. Tak więc, rozpoczynasz rozgrywkę wyborem, po czyjej stronie zechcesz stanąć – po stronie Aliantów czy Niemców. Każda frakcja otwiera tobie całkiem inne możliwości grania, ponadto wyróżnia się dostępnymi oddziałami. Wcielając się w komendanta sił zbrojnych będziesz musiał udowodnić, że jesteś śmiałym strategiem i zneutralizować skutecznie stronę przeciwną wielu misjach. Chociaż gra przykłada dużą wagę do różnych typów czołgów, nie jesteś ograniczony do operowania jedynie ciężką artylerią. Do dyspozycji są oczywiście też różne oddziały infanterii oraz sił powietrznych.

Głównym aspektem Panzer General Online nie jest szybka akcja lecz przemyślana strategia. Pole bitwy prezentuje się już klasycznie jako pole hexagonowe, na którym przemieszczasz twoje oddziały ku wygranej. Tym razem jednak nie rzutem z góry ale z perspektywy izometrycznej. Każda ukończona sukcesem misja, pozwoli twojemu generałowi awansować. Awans w tym wypadku nie oznacza jeszcze więcej medali i odznak ale wyższy poziom doświadczenia, który umożliwi tobie korzystanie z dodatkowych umiejętności twojego generała.

Gra oferuje cztery kampanie, które zapewnią tobie ponad 100 godzin solidnej zabawy w trybie solo. Jeśli jednak zdecydujesz zmierzyć siły nie ze sztuczną inteligencją lecz z prawdziwymi przeciwnikami, będziesz mógł wybrać między trzema trybami multiplayer. Skirmish pozwoli tobie na krótkie pojedynki między graczami, w survival będziesz walczył o przetrwanie a w rank battles będziesz walczył o solidną pozycję w rankingu.