Opis gry Jungle Wars

0
248
Rate this post

Zostań przywódcą wioski znajdującej się w samym sercu dżungli. Zbuduj ją od podstaw, broń przed atakami przeciwników, zarządzaj surowcami, a w końcu sam wybierz się na wyprawę i zostań mistrzem strategii, w darmowej grze na przeglądarki Jungle Wars.

 

Centralnym miejscem twojej osady w Jungle Wars jest totem, naokoło którego będziesz stawiał budynki gospodarcze i militarne. Aby twoja wioska się rozwijała potrzebował będziesz dwa rodzaje surowców. Pierwszym jest żywność, którą możesz wytworzyć na farmach, a drugą kryształy many dostępne na ołtarzach. Zdobyte surowce będziesz mógł zużyć na rozbudowanie swojej wioski, lub wyszkolenie nowych oddziałów, niewykorzystane zaś będą spoczywać w magazynach. Drugim ważnym elementem wioski są budynki obronne. Oprócz różnego rodzaju wież, moździerzy i wulkanów przeciwlotniczych, znajdziesz tu także palisady i mury obronne. Odpowiednie ustawienie budynków strzelających o różnym zasięgu i osłonienie ich w kluczowych miejscach murami, pozwoli ci stworzyć obronę nie do przełamania. Ostatnim elementem twojej osady są oczywiście budynki wojskowe, dzięki którym będziesz mógł rekrutować oddziały niezbędne do najeżdżania wiosek innym plemion. W portalach przywołasz nie tylko zwykłych wojowników i procarki, ale także zwinne pająki kradnące zasoby i potężne goryle niszczące obronę przeciwnika.

Na najbardziej doświadczonych graczy czekają latające tropikalne owady i potężni szamani miotający kulami ognia. Ataki możesz przeprowadzać na wioski przygotowane przez innych graczy, lub te, umieszczone w kampanii dla jednego gracza. Przed atakiem będziesz miał chwilę na rozejrzenie się po obronie przeciwnika, a następnie ustawisz swoje jednostki w strategicznie wybranych miejscach do natarcia. Każdy z oddziałów ma swój ulubiony cel, do którego będzie automatycznie zmierzał. Zastanów się przed każdym atakiem, jak bardzo opłaci ci się walka. Ważne jest to, żeby wartość jednostek jakie wykorzystałeś do ataku, nie była większa od łupów jakie możesz zdobyć. Wszelkie twoje podboje i porażki, będą brane pod uwagę w globalnym rankingu graczy, dzięki temu możesz sprawdzić jak dobrze sobie radzisz na tle innych wioskowych wodzów.

Jungle Wars wyraźnie nawiązuje do popularnej strategii od Supercell, Clash of Clans, w pełni czerpiąc z ciekawego połączenia gier z gatunku tower defense, budowania osady i walk rozgrywających się w czasie rzeczywistym w otoczeniu gorących lasów tropikalnych.