Zagubiona Wyspa

0
152
Rate this post

Zagubiona wyspa to gra na przeglądarkę bardzo podobna do wolnych farmerów oraz zielonego imperium, lecz posiada kilka nowości, których wcześniej nigdzie nie było. Fani wspomnianych tytułów nie powinni być zawiedzeni, ponieważ jest to niejako kontynuacja serii polegającej przede wszystkim na uprawie własnego pola – a w tym przypadku to właściwie oazy. Gra może być już niektórym znana, ponieważ za granicą pojawiła się wcześniej już w innych krajach pod nazwami Kapibados oraz Palmbados. Jest ona przeznaczona głównie dla najmłodszych, ale także nieco starsi gracze mogą się czegoś tutaj nauczyć – podstaw ekonomii oraz handlu.

Na Zagubionej Wyspie zostajemy rozbitkami, na pięknej oazie, która położona jest gdzieś na środku oceanu. Nie jesteśmy tam jednak sami, ponieważ towarzyszyć nam będą wyspiarze, oraz liczne zwierzęta (które zostają także naszymi pomocnikami). Będziemy mieli możliwość uprawiania wielu gatunków roślin, a wśród nich zarówno przyprawy, jak i egzotyczne kwiaty. Schemat jest niemal identyczny jak w przypadku zielonego imperium oraz wolnych farmerów, tyle, że wszystko dzieje się w innej scenerii. Wyhodowane plony będziemy mogli sprzedawać zarówno wyspiarzom jak i na targu, bądź forum.

Nowością w grze jest bar koktajlowy, w którym będziemy mogli przygotowywać pyszne drinki dla naszych gości. Dzięki temu zdobywamy także punkty, które pozwolą nam osiągnąć coraz wyższy poziom. Nauka sporządzania koktajli może być na początku nieco trudna i nie zawsze wyjdzie tak jak trzeba, ale uczymy się na błędach.

Standardową walutą jaką się posługujemy na zagubionej wyspie są plażotalary, ale oczywiście istnieją także monety premium. Zakupimy za nie podobnie jak w przypadku zielonego imperium i wolnych farmerów na przykład pomocnika podlewania, a przy okazji dostaniemy kilka innych dodatkowych ułatwień.

Dostępne są także Questy, za które otrzymamy zarówno punkty jak i gotówkę. Szczegółową ich listę można znaleźć na portalu gry.

Do zagubionej wyspy dołączyło od jej startu – czyli ok tygodnia już ponad 50 tysięcy użytkowników.

Plusy gry:

  • Dobra dla najmłodszych
  • Zawiera elementy edukacyjne – handel
  • Ciekawa dla fanów zielonego imperium i wolnych farmerów
  • Fajne otoczenie i grafika

Minusy gry:

  • Bardzo podobna do zielonego imperium i wolnych farmerów, więc niektórym może się to już nudzić

Adres gry: www.zagubionawyspa.pl

Adres forum: www.forum.zagubionawyspa.pl

Portal gry: zagubionawyspa.com.pl

Poprzedni artykułXBlaster
Następny artykułZielone Imperium
Marcin Adamczyk
Jestem Marcin i od zawsze interesuję się grami komputerowymi, komputerami oraz nowymi technologiami. Tutaj na portalu od kilku lat piszę recenzje, poradniki oraz różne ciekawe artykuły związane z rozrywką.