Opis gry Hearthstone

0
136
Rate this post

W grach strategicznych sukces nie zależy od szczęścia lecz wyłącznie od ciebie i twoich decyzji. W wypadku tej gry jeszcze od tego jakie karty masz prosto przed sobą.

 

Wydawcy Blizzard nie trzeba przedstawiać nikomu. Wydaje się że każda gra, która została wydana przez tą firmę była strzałem w dziesiątkę. Niemniej jednak Hearthstone jest maleńką premierą ponieważ gra jest pierwszym tytułem free-2-play znanego wydawcy. Hearthstone jest kolekcjonerską karcianką, której akcja rozgrywa się w znanym już większości graczy uniwersum Warcrafta. Jednak zamiast sterować dzielnym bohaterem po bujnym świecie trójwymiarowym, tym razem siedzisz przy stole jakieś spelunki i wraz z twoim oponentem na zmianę wykładacie swoje karty. Sukces polega nie na szczęściu lecz na strategii, za pomocą której dysponujesz talią kart. Talia jest gromadzona w okół karty bohatera. Bohaterowie, ich profesje i wiele czarów są prawie identycznie przejęte z gier popularnej serii. Jednak nie wygrywasz w tym wypadku gry za pomocą siły bohatera lecz dobrą kombinacją kart, które masz do dyspozycji. Ponadto powinieneś zawsze mieć bystre oko na karty i każdy ruch przeciwnika.

Podstawowa wersja gry dysponuje inwentarzem trzystu kart. Zabawę zaczynasz oczywiście mniejszą ilością kart. Wraz z poziomem awansowania rośnie twoja talia i również twoje możliwości. Ponadto będziesz miał okazję dokupić dodatkowe karty poprzez system gry. Podobnie jak znalezione przedmioty w cieszącym się powodzeniem MMORPG, karty są kategoryzowane za pomocą specyficznych kolorów. Zaczynając od białych kart, będącymi zwykłymi (common), aż po niebieskie (rare) i pomarańczowe, określające coś legendarnego (legendary). A że żaden tytuł Warcrafta nie obejdzie się bez rzemiosła (uwaga słaby gag, warCRAFT craft – ang .rzemiosło), Hearthstone oferuje tobie możliwość stworzenia własnych kart i korzystania z nich w późniejszych partiach. Gra Hearthstone – Heroes of Warcraft będzie również grywalna na iPadzie.