Opis gry Cargo Tycoon

0
238
Rate this post

Zostań właścicielem firmy transportowej i podbij rynek spedycji swoimi biznesowymi posunięciami. Kupuj ciężarówki, wykonuj zlecenia i startuj w przetargach walcząc o najlepsze warunki dla swojej firmy.

 

Cargo Tycoon to symulacyjna gra na przeglądarki, w której będziesz zarządzał profesjonalną firmą transportową. Będzie czekało na ciebie wiele zadań. Poczynając od zakupu nowych pojazdów, poprzez zatrudnienie i szkolenie nowych kierowców, aż po wysyłanie swoich ciężarówek w trasę. Będziesz musiał decydować także, gdzie zakładać filie swojego przedsiębiorstwa, aby twój transport był jeszcze bardziej efektywny. Prowadzenie własnej firmy transportowej to nie jest bułka z masłem. Będziesz musiał borykać się z wieloma przeciwnościami i problemami, tak jak prawdziwi przedsiębiorcy. Musisz dbać o swoją reputację, gdyż tylko w ten sposób utrzymasz klientów i zyskasz nowych, bardziej dochodowych. Musisz dbać także o swoich pracowników, bo to oni wykonują za ciebie całą ciężką robotę. Przeprowadzaj ich szkolenia, zaplanuj im godziny pracy, tak by spokojnie mogli wykonać powierzone im zadania.

Twoja flota transportowa składała się będzie z różnych typów ciężarówek i naczep różniących się parametrami, którymi będziesz dostarczał powierzone ci towary. Możesz kupować nowe pojazdy jak i korzystać z rynku wtórnego. Inwestując w nowe maszyny możesz wybrać dla nich charakterystyczne kolory, a nawet niestandardowe wersje silnika, która będą odpowiadały twoim potrzebom. Najważniejszym elementem gry jest oczywiście zarządzanie podejmowanymi przez ciebie zleceniami. Musisz dbać o to, żeby były one dla ciebie opłacalne, ponieważ niezbyt mądrym byłoby branie zleceń, po wykonaniu których byłbyś na minusie. Terminowe dostarczenie towarów i dotrzymanie umowy pozwoli na zwiększenie twojego poziomu reputacji i pozwoli uniknąć płacenia kar za opóźnienia. Dzięki odpowiednio wysokiej reputacji będziesz mógł brać udział w międzynarodowych przetargach, tym samym dokonując ekspansji poza lokalne podwórko. Na koniec możesz zakładać własną spedycję łącząc się z innymi graczami i wspólnie wykonując naprawdę duże zlecenia.

Jeżeli kochasz ciężarówki, autostrady i dalekie podróże, a jednocześnie jesteś fanem gier ekonomicznych i symulacyjnych, to Cargo Tycoon jest z pewnością dla ciebie.