Opis gry Barbarians

0
177
Rate this post

Podbijaj, zagarniaj, zawładnij! Przyjmij strategię ekspansji, atakuj zamki, niszcz przeciwników i stań na czele barbarzyńców, którzy bezlitośnie torują sobie drogę do zwycięstwa.

 

Barbarians to darmowa gra przeglądarkowa, w której wcielisz się w rolę żądnego bogactwa i władzy średniowiecznego zdobywcę. Niech nie zmyli cię jednak tytuł gry. W tej strategii online nie dołączysz do prymitywnych, dzikich klanów, które kierują się tylko prawami miecza i topora. Podobnie jak w wielu innych, cieszących się dobrą grywalnością pozycjach z gatunku MMORTS, twoją bazą będzie zamek. Jednym słowem – cywilizacja! Początki będą skromne – nie od razu Camelot zbudowano. W miarę rozwoju rozgrywki, wraz z kolejnymi królestwami znikającymi za twoją zasługą z mapy świata, zaczniesz poszerzać swoją strefę wpływów. Zaciśnij pięści, zbierz w sobie odwagę i walcz, a zobaczysz jak w mgnieniu oka twoja stopniowo niewielka baza będzie przemieniać się w potężne imperium.

Sięgaj po cudze, ale pilnuj swojego – tak mogłaby brzmieć podstawowa zasada obowiązująca we free-to-play świecie Barbarians. Średniowieczne realia są niebezpiecze i obce im są takie pojęcia jak pokój i stabilizacja. Takich śmiałków jak twój bohater jest w trybie online więcej i bardzo wielu z nich będzie próbowało postawić nogę na twoich ziemiach. Ważne, żeby stale rozbudowywać armię, dbać o dostęp do zasobów i równomiernie rozkładać siły na atak i obronę. W twoich szerzegach mogą w pełnym rynsztunku stanąć nie tylko najlepsi jeźdzcy, rycerze i łucznicy, ale również… waleczne kreatury jak Orkowie i Golemy. Każdy rodzaj żołnierza wyróżniają inne zasługi na polu bitwy, dlatego od obranej przez ciebie taktyki będzie zależało, których wojowników zwerbujesz i przeszkolisz w swoich treningowych barakach.

Żeby w pełni chronić progów swojego zamku, będziesz musiał zaopatrzyć się w niezbędną do skutecznej defensywy maszynerię obronną (np. katapulty, balisty i magiczne wieże). Warto również pamiętać o udoskonalaniu istniejących już w ramach królestwa budowli i miejsc wydobycia cennych surowców – możesz na przykład powiększyć kopalnię złota, a jak wiadomo wszelkie działania zbrojne potrzebują dużych nakładów. Zawiń rękawy i stań do barbarzyńskiej walki o władzę i dominację w kreskówkowym świecie strategicznego MMO Barbarians.